GeriEkonomi ABD'li CVS sigara ve tütün satışını durdurdu
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  15
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

ABD'li CVS sigara ve tütün satışını durdurdu

ABD'li CVS sigara ve tütün satışını durdurdu
refid:27132593 ilişkili resim dosyası

ABD'li dev perakende zinciri CVS radikal bir karar alarak mağazalarında sigara ve tütün ürünleri satışını durdurdu. Şirketin bu kararının, ekonomik başarıya ulaşması durumunda tüm ilaç ve bakım marketleri zincirlerine yansıyabileceği konuşuluyor.

ABD'nin en büyük ikinci ilaç ve bakım marketleri zinciri CVS sigara ve diğer tüm tütün ürünlerinin satışına son verdiğini duyurdu.

CVS daha önce Ekim ayı başında sigara satışına son verebileceğini duyurmuştu. Böylece şirket beklenenden bir ay önce radikal bir karar alarak sigara satışına son verdi.

MARKASINI DA DEĞİŞTİRDİ

Şirket aynı zamanda yeni bir markalaşmaya giderek müşteri sağlığını ön plana çıkarmaya çalışıyor. Daha önce CVS Caremark olarak bilinen marka CVS Health olarak değiştirildi. 7700 mağazası olan şirket bu marka değişikliği ile birlikte tüm mağazalarında sigara satışına da son verdi.

CVS sigara satışını kasalarda gerçekleştiriyordu. Forrester Research sağlık analisti Skip Snow şirketin radikal bir adım atarak sağlık sektöründe öncülük etmek istediğini, içki, sigara gibi ürünler yerine ilaçlardan daha çok gelir elde edebileceğini öngördüğünü söyledi.

OBAMA DA DESTEKLEMİŞTİ

Şirket ilk kez sigara satışına son vereceğini duyurduğunda ABD Başkanı Barack Obama'dan da destek görmüştü. Obama şirketin bu kararının kamu sağlığı politikalarını destekleyici nitelikte olduğunu belirtmişti. CVS'nin ekonomik anlamda da başarıya ulaşması hakinde diğer perakende zincirlerinde de sigara satışına son verme yönünde kararlar alabileceği belirtiliyor.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle