39 bin 800 YTL’ye 160 beygirlik Impreza

Hürriyet Haber
08.02.2006 - 00:00 | Son Güncelleme:

Ralli parkurlarında görmeye alışık olduğumuz Subaru Impreza, 2006’da 2.0R modeliyle Türkiye yollarındaki yerini almaya hazırlanıyor. Şehir yaşamının yoğun temposuna performansı ile uyum sağlayacak sürekli simetrik dört çeker Impreza 2.0R, 39 bin 800 YTL’den başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.

Dış görünümünün yanı sıra motor serisi de tamamen yenilenen Impreza 2.0R’de güvenlik ve konfor, performans kadar ön plana çıkıyor.

Simetrik Dört Çeker Teknolojisi (Symmetrical AWD) ve yatay yerleşimli Subaru Boxer Motora sahip olan Subaru Impreza 2.0R; Sedan ve Sports Wagon iki gövde tipi ile Impreza’nın sportif karakterini taşıyor. Türkiye distribütörlüğü Bayraktar Holding çatısı altına bulunan Baytur Motorlu Vasıtalar Ticaret A.Ş. tarafından yürütülen Subaru’nun yeni modeli Impreza 2.0R’nin, konfor ve güvenlik özellikleri de; 160 beygir motor gücü ile Impreza adı ile özdeşleşen performans kadar ön planda bulunuyor. Subaru trendleri ön plana çıkarılarak güçlendirilen aerodinamik özellikleri ve motor performansı ile Subaru Impreza 2.0R’nin ön ve dış görünümünde Impreza ayrıcalığını vurgulayan bir tasarım anlayışı göze çarpıyor. Kendi segmentinde iddialı bir fiyatla satışa sunulan Impreza 2.0R, 160 beygire çıkarılan motor azami çıkış gücü ile 8.8 saniyede 100 km/s hıza ulaşıyor. Silindir hacmi 1994 cc’ye yükseltilen aracın, çevikliğini artırmak ve yüksek devirde kusursuz hızlanma performansını elde etmek için 2.0 litre DOHC 16 supaplı motor kullanılıyor.
Etiketler:
Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı