GeriEkonomi 250 metrelik Mertopol İstanbul Doğu Ataşehir’de yükselecek
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

250 metrelik Mertopol İstanbul Doğu Ataşehir’de yükselecek

250 metrelik Mertopol İstanbul Doğu Ataşehir’de yükselecek
refid:19660119 ilişkili resim dosyası

TOKİ iştiraki Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı ile birlikte Varyap - Gap İnşaat Ortak Girişiminin İstanbul Finans Merkezi kapsamında Doğu Ataşehir'de 1,5 milyar lira yatırımla inşa edeceği ''Metropol İstanbul'' projesi Avrupa’nın en uzun binalarından biri olarak yer alacak.

Toplam  100 bin metrekare alan üzerine 730 bin metrekare inşaat alanında toplam 908 daire, 300 ofis ve 1.500 adet birbirinden bağımsız bölüm bulunuyor. Fiyatların 239 bin liradan başladığı projenin en yüksek noktasının uzunluğu 250 metre olacak.

Projenin 2014 yılında tamamlanması ve tüm fonksiyonları ile 2015 yılı başında hizmete açılması hedefleniyor.

Projeyi metrekaresi 5 bin TL’den başlayan özel lansman fiyatlarıyla satışa sunduklarını söyleyen  Varyap Üst Yöneticisi (CEO) Erdinç Varlıbaş,  projenin Doğu Ataşehir'e büyük katma değer sağlayacağını ve geçtiğimiz haftasonundan itibaren yüzde 60’lık dilimi için ön talep topladıklarını kaydetti.

Toplam yatırım maliyetinin 1.5 milyar lirayı geçeceğini belirten Varlıbaş, "Proje ile 1.500 kişiye doğrudan istihdam sağlanacak. AVM tamamlandığında ise 2 bin 500 kişiye dolaylı  olarak istihdam sağlayacak. Toplamda 4 bin kişiye iş hacmi  yaratmaktan memnuniyet duyuyoruz" dedi.

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Genel Müdürü Murat Kurum da, Emlak Konut olarak 2011 yılı içinde 10 bin konut satış hedefi koyduklarını, Aralık'ta 12 bin konut ile koydukları hedefin üzerine çıktıklarını söyledi. Ataşehir lokasyonunda şimdiye kadar  8 proje gerçekleştirdiklerini, toplam konut sayısının 11 bin 200 adet olduğunu ifade eden Kurum, bu konutların 9 bin adedinin satıldığını, Emlak Konut'un bugüne kadar 3 milyar 824 milyon lira gelir aldığını ve almaya da devam ettiğini kaydetti.

Evren KOTOĞLU / hurriyetemlak.com


Yorumları Göster
Yorumları Gizle