Merhaba
Hürriyet Facebook deneyiminden yararlanmak için Facebook ile giriş yapın.
Hürriyet'i Takip Et
Hürriyet'i Takip Et!
Hürriyet Facebook
Hürriyet Twitter

Kadıköy Salı Pazarı’na AVM projesine Bayraktar tırpanı

Ali DAĞLAR
21 Mayıs 2013
  Kadıköy için çok önemli bir haber

  BAŞBAKAN Tayyip Erdoğan’un İstanbul’da yeni rezidansların inşasının sınırlanmasıyla ilgili çıkışının ardından Kadıköy’de çok tartışılan bir plan kısmen iptal edildi.

  Kadıköy Belediyesi ve halkının isyanına neden olan, eski Salı Pazarı’na (Kuşdili Çayırı) AVM inşası planı Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından iptal edildi.

  İBB’nin AVM projesinde, Koruma Bölge Kurulu’nun 3. derece Sit alanı olan bölgede yoğun yapılaşma getirdiği görüşü üzerine Bakanlığın emsali yarı yarıya düşürdüğü bildirildi.  Muhalefetin tüm itirazlarına rağmen İBB Meclisi’nden geçen imar planına göre alana sabit pazar, otopark, lokanta, itfaiye, pastane, cafe, sinema, çarşı vb. yapılacaktı.

  Kadıköylüler daha önce Salı Pazarı olarak kullanılan ve tahliye edilen Kuşdili Çayırı’nı AVM yapılması kararını tepki göstermiş, toplanan binlerce imza İstanbul Valiliği Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’ne verilmişti. Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk de İBB’den geçip daha önce Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nca onaylanan projeye büyük tepki göstererek, "Tam anlamıyla bir facia. Bu proje Danıştay'dan dönmüştü. Neden şimdi gündeme alındığı araştırılmalı" demişti. 100 yıl öncesine kadar Kadıköy’ün mesire yeri olan, ortasından geçen Kurbağalıdere’de sandal sefaları yapılan Kuşdili Çayırı’nı yapılaşmaya açan plan çevrecilerin de büyük tepkisini çekiyordu. Kısmen iptal edilen plan, 3. derece Sit alanlarına inşaatın da önünü açıyordu.

  Kadıköy'deki satılık konut ilanları için tıklayın

  Her türlü hakkı saklıdır.

  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  21/05/2013 - 16:17
  Buraya da bir park yapın ,ağaç dikin ,çimen ekin ,insanlar bir nefes alsın ,yok olurmu öle şey rant varken ,oraya yapılacak avm ye gelecek arabalar bile orayı mahvetmeye yeter ama hangi zihniyete anlatıyosun ki...
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  21/05/2013 - 15:37
  Şehir gitgide çirkinleşiyor. Adım başı AVM dikilmek isteniyor.
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  21/05/2013 - 15:20
  Selami nin de hayalleri suya düştü böylece, şimdi çevir kazı yanmasın yapıyor..
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  21/05/2013 - 14:56
  ne para delisi oldu miilet yaa
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  21/05/2013 - 14:35
  2.Yok efendim polen yapıyormuş, astım hastalarına zararlıymış. Cahilliğin bu kadarı, doğada en fazla poleni buğdaygiller familyası yapar, o zaman bütün çim alanlarını kaldırmaları gerekir, Kavağın polenlerinde uçmayı kolaylaştıran tüyler gözle görüldüğü için günah keçisi Kavak ağacı olur.
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  21/05/2013 - 14:31
  1. İnsanoğlu böyle işte elindekinin kıymetini bilmez ancak kaybedince anlar, özellikle Türk insanı. Bu ülkenin mimarı da şehir plancısı da önce betona önem veriyor, önce beton geri kalan alanlar yeşil. Yama gibi ufak ufak yeşil alanlarla avuttuklarını zannediyorlar. Kavak ağaçlarını kestiler neden?
   ADnet  
  Reklam için
  © Copyright 2015 Hürriyet - Doğan Yayın Holding