Merhaba
Hürriyet Facebook deneyiminden yararlanmak için Facebook ile giriş yapın.
Hürriyet'i Takip Et
Hürriyet'i Takip Et!
Hürriyet Facebook
Hürriyet Twitter

Hileli 'bal satan 17 firma

8 Nisan 2013
  İşte hileli 'bal satan 17 firma

  Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, hileli gıda ürünü üreten firmaları bir kez daha açıkladı. Bakanlık son olarak 17 bal üreticisi firmanın listesini açıkladı.

  "Balda Taklit ve Tağşiş Yaptığı Kesinleşen Gıda İşletmeleri" başlığı ile yapılan bakanlık açıklamasında yer alan 17 firmaya ait bal markaları şunlar:

  *Beşçeşme
  *Osmanlı Balevi
  *Güldüoğlu
  *Kesginler
  *Bayella
  *Efe
  *Lokman
  *Arınur
  *Lokman Nedim
  *Ay-Bal Doğu Anadolu
  *Starmax
  *Balbirlik
  *Maxitat
  *Gülsan
  *Oskar
  *Tokgöz
  *Ahmet Tokgöz
  *Bölükoğlu
  *Şapbalak
  *Bal Dünyası
  *Siirt Pervari
  *Kay Altınbaş 

  Her türlü hakkı saklıdır.

  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  08/04/2013 - 17:08
  Bu ürünleri reklam olarak gösteren kanallara trilyonluk cezalar vereceksin o zaman kimse reklam almaz alacaksada kalite kontolünden geçmiş olan ürüne reklam versinler.Denetim yok ki boşluklar hayatın her anında birileri trilyonları götürüyor buna göz yumanlarda oarayı kırışıyorlar.
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  08/04/2013 - 15:27
  Devletin yanlis politikalraindan dolayi dogu ve guneydogu anadoluda insanlari zorla goc ettirip yerinden yurdundan edilmeden once piyasada ne sahte bal vardi nede et ithal eder durumdaydik.Dogu ve guney doguda hayvancilik cok buyuk bir potansiyele sahipti aricilikta oyle.Eee zamaninda dusunulmedi.
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  08/04/2013 - 14:21
  Hükümet niye var, halk seçmiş mevcut sisteme göre,buna benzer sayısız şirketler var bir başka üründe sahtekarlık tespit edilene kadar ne yapacağız,eee sonuç, siz bu halka şunu neden demiyorsunuz bizde sahte mal mevcut aman dikkat!bizim daha önemli işlerimiz var siz bakın siz kontrol edin çok komik
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  08/04/2013 - 14:04
  Halk sağlığı ile oyunuyan kişilere bu kadar hoşgörülü bu güne kadar böye bir hükümet görmedim yazıklar olsunki bunları tekrar tekrar seçiyoruz.
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  08/04/2013 - 13:19
  Devlet vatandaşa şunu mu demek istiyor ?!" Biz sahtekarları, hırsızları tespit ettik kamuoyuna da açıklıyoruz. Bu kişi ve kuruluşlarla adalet baş edemiyor. En iyisi bu ürünleri tezgahlardan satın almayınız" mı diyor. Ben öyle anlıyorum. Kanun var, Kanun adamları var, uygulama yok. Hadi oradan..
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  08/04/2013 - 12:24
  ah yazık, şimdi bu milyon dolar kazancı olan firmalara 2-3 bin tl ceza kesilirse çok yıkıcı olur yahu, cezalar bu seferlik 250 tl ile sınırlı olsun da yıldırıcı olmasın bari...
   ADnet  
  Reklam için
  © Copyright 2015 Hürriyet - Doğan Yayın Holding