Merhaba
Hürriyet Facebook deneyiminden yararlanmak için Facebook ile giriş yapın.

Hürriyet'i Takip Et

Hürriyet'i Takip Et!
Hürriyet Facebook
Hürriyet Twitter

SGK’lılara artık özel hastane farkı yok

12 Kasım 2012
  SGK’lılara fark yok

  Mapfre Genel Sigorta ve Medical Park Grubu arasında yapılan anlaşma ile tamamlayıcı sağlık sigortası başladı. Buna göre, SGK’lı kişiler, özel sağlık sigortasını çok düşük primlerle yaptırabilecek ve hiçbir fark ödemeden özel hastanelerde tedavi olabilecekler.

  Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), geçtiğimiz aylarda bir genelge yayınlayarak, hem SGK’lı olup hem de özel sağlık sigortası bulunanların, tedavi giderlerinin belli bir kısmını SGK’ya fatura edebileceklerine imkan tanımış, böylece tamamlayıcı sağlık sigortası uygulamasının da önünü açmıştı. Bu konuda da ilk adımı Mapfre Genel Sigorta ile Medical Park Hastaneler Grubu attı ve tamamlayıcı sağlık sigortası başladı. Buna göre, SGK’lı kişiler, özel hastanelerde hiçbir fark ödemeden tedavi olabilecekler.
  Mapfre Genel Grubu CEO’su Serdar Gül, yaptıkları anlaşma çerçevesinde ‘Fark Yok Sigortası” adı verdikleri sigorta ürünü ile tamamlayıcı sağlık sigortasının ilk kez hayata geçirildiğini söyledi. Serdar Gül, yaklaşık bir yıldır üzerinde çalıştıkları bu sigortanın SGK’lılara büyük avantajlar sağlayacağını belirterek, tamamlayıcı sigorta yaptıranların Medical Park’ın tüm hastanelerinde fark ödemeden tedavi olabileceklerini kaydetti.

  ÖZEL SİGORTANIN 3’TE 1 FİYATINA

  Serdar Gül, tamamlayıcı sigorta sayesinde özel sağlık sigortasının 3’te bir fiyatına alınabileceğini vurgulayarak, “SGK’lı kişiler, tamamlayıcı sağlık sigortasını çok uygun fiyatlarla yaptırabilecekler. Primler, İstanbul dışındaki illerde daha düşük olacak” dedi.
  Serdar Gül, tüm sigorta sektörünün hastanelerle benzer anlaşmalar yapıp, tamamlayıcı sigorta uygulamasına geçmeleri gerektiğini savunarak, şunları söyledi: “Sigorta şirketleri bu işe girsin ve uygulama tabana yayılsın, böylece de özel sağlık sigortası ucuz olsun, herkes yaptırabilsin istiyoruz. Biz, yaptığımız anlaşma ile bu işin öncüsü olduk ve biraz da sosyal sorumluluk üstlendik. Eğer tamamlayıcı sigorta yayılırsa 5 yılda, 5 milyon kişi özel sigorta yaptırır.”
  Medical Park Hastaneler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Usta ise, Mapfre Genel Sigorta ile yaptıkları anlaşma hakkında şunları söyledi: “Tamamlayıcı sağlık sigortasını ilk kez hastalarla buluşturuyoruz. Buna göre; İstanbul’dan Batman’a, Samsun’dan Antalya’ya 13 ilde hizmet veren 16 hastanemiz ve 2 tıp merkezimizde SGK’lı kişiler hiçbir fark ücreti ödemeden tedavi olabilecekler.”

  Dört kişilik ailenin primi 3 bin 276 lira

  Yapılan tamamlayıcı sağlık sigortası anlaşmasına göre, dört kişilik bir ailenin yıllık sigorta primi 3 bin 276 lira olacak. İstanbul dışında ise bu prim, 2 bin 201 liraya kadar düşecek. Serdar Gül, anlaşmanın içeriği hakkında şu bilgileri verdi: “Sadece SGK’lı kişiler bu sigortayı satın alabilecek. Sigorta; doktor muayeneden tahlile, radyolojiden modern teşhis yöntemlerine, fizik tedaviden cerrahi müdahaleye kadar tüm teminatları kapsıyor. Sigortanın primlerine
  gelince, 45 yaşındaki bir erkek için belirlenen prim, 780 lira; 40 yaşındaki bir kadın içinse 975 lira. ”

  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  12/11/2012 - 14:55
  Tam bir kandırmaca... Sağlığımızı ticari meta haline getirdiler...
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  12/11/2012 - 14:13
  Fark zaten ödeniyordu...Daha geçen hafta birine 20TL,Diğerine 30TL ödedim..SGK ya yıllarca tonla para ödedik ne fayda gördük hiiç..Bari o paralar yanmasın, özel sigortalardan indirimli faydalandırsın devlet bizi özel'e gidelim..Ama bu anlaşmada,Medical Park'a özel bir kanun çıkarılmış gibi görünüyor
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  12/11/2012 - 12:20
  Tam bir kandırmaca.indirimli network denen B tipi hastanelerde (medical park da dahil) ayakta ve yatarak tedavide 2500 tl yıllık limitle zaten bu parayı ödersiniz.hemde sadece medical park değil yüzlerce hastahaneden birini seçme şansınız olur. ayrıca 3.yenilemede ömür boyu yenileme hakkı alırsınız.
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  12/11/2012 - 11:46
  Bu arada ilk anlaşmanın Medical Park'la yapılması da pek bir anlamlı olmuş...
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  12/11/2012 - 11:43
  Eskiden SSK ve devlet hastanelerinde fark ödenmesi diye bir şey söz konusu değildi. Daha sonra bu hükumet tarafından fark alınmaya başlandı.Şimdi de bu farkı ödemeyelim diye yine para istiyorlar.Yani zaten önceden ödemediğimiz farkı şimdi ödememiz için para vermemiz gerekiyor. Kandırılıyor muyuz ne?
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  12/11/2012 - 11:26
  yanlış anlaşılmasın DAHA HERYERDE YOK SADECE BİR ÖZEL HASTANEDE GEÇERLİ gidipte başka bi özel hastanedeki vezneyle kavga etmeyin...
   ADnet  
  Reklam için
  © Copyright 2015 Hürriyet - Doğan Yayın Holding