Merhaba
Hürriyet Facebook deneyiminden yararlanmak için Facebook ile giriş yapın.

Hürriyet'i Takip Et

Hürriyet'i Takip Et!
Hürriyet Facebook
Hürriyet Twitter

Kaçak yabancıya af çıktı

Arda AKIN
15 Haziran 2012

TÜRKİYE’de kalan, vize ve ikamet ihlali yapmış yabancı uyruklu kişilere İçişleri Bakanlığı’nın genelgesiyle af çıktı.

Buna göre suça karışmamış olan yabancı uyruklu kişiler cezalarını ödedikleri takdirde sınır dışı edilmeyerek yeniden oturma izni alabilecek. Türkiye’ye yasal yollarla giren ancak daha sonra vize ve ikamet ihlali yapan yabancılar için bir kereye mahsus olmak üzere af getirildi. Bakanlığın yeni düzenlemesinden Türkiye’ye illegal yollardan giren yabancılar yararlanmayacak.

Ayrıca suça karışan yabancılar da af kapsamına alınmadı. 28 Mayıs 2012 tarihinden önce vize ve ikamet ihlali yapanlar bu aftan yararlanabilecek. Son başvuru tarihi ise 15 Ağustos 2012 olarak belirlendi. Pasaportunu kaybeden yabancıların da yararlanabileceği af için her yabancı bulunduğu ilçenin emniyet müdürlüğüne internet üzerinden online başvuru yapacak. Yetkililer, bakanlığın 81 ilin emniyet müdürlüklerine gönderdiği genelgenin amacının Türkiye’de illegal yabancı sayısını azaltmak olduğunu belirtti. Kaçak istihdamın önüne geçilmesine de olanak sağlayacak olan af kapsamında cezasını ödeyen yabancılara
6 ay daha Turkiye’de ikamet izni verileceği bildirildi.

 

yeniçarşım.com - Yorumlarınızı Yazınız
Bu haber hakkında henüz yorum yok. Yorumlarınızı Yazınız.
 ADnet  
Reklam için
© Copyright 2015 Hürriyet - Doğan Yayın Holding
Kapat
Hürriyet Facebook Deneyimine Hoşgeldiniz
  • Keşfedin! Arkadaşlarınızın okuduğu ilginizi çekecek haberleri keşfedin, Facebook hesabınızda arkadaşlarınızın neleri okuduğunu görün.
  • Kolayca Paylaşın! Okuduğunuz haberler Facebook hesabınızda kolayca paylaşılsın, sizin gündeminizden arkadaşlarınız da haberdar olsun.
  • Kontrol Sizde! Paylaşımlarınızı istediğiniz zaman durdurun, istediğiniz zaman tekrar başlatın. Kontrolü her zaman elinizde tutun.