GeriSpor Dünya şampiyonu oldu ama arayan olmadı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Dünya şampiyonu oldu ama arayan olmadı

Dünya şampiyonu oldu ama arayan olmadı
refid:21570208 ilişkili resim dosyası

Brezilya'da düzenlenen Bedensel Engelliler Dünya Bilek Güreşi Şampiyonası'nda altın madalya kazanan Gökhan Seven, Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hikmet Koçak'ı ziyaret etti.

Türkiye'de ve yurt dışında düzenlenen şampiyonalarda derece alan bedensel engelli sporcu Seven, Rektör Koçak ile bir süre sohbet etti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Koçak, bilim ve sanat faaliyetlerinde olduğu gibi spor dallarında da Erzurum'un sesinin daha çok duyulmasının mutluluk verici olduğunu belirtti.

Başarılı sporcu Seven de Polonya'da düzenlenen Avrupa Bilek Güreşi Şampiyonası'nda sağ ve sol kolda üçüncü olduğunu anımsatarak, o zaman dünya şampiyonluğu için kendisine hedef koyduğunu söyledi. Antrenörü Ömer Kolişler gözetiminde yoğun antrenman yaptıklarını anlatan Seven, şunları kaydetti:
“Sıkı bir çalışma yaptık. Brezilya'da bu yıl 34'üncüsü düzenlenen Bedensel Engelliler Dünya Bilek Güreşi Şampiyonası'nda altın madalya kazandım. 2012 yılının Dünya Bilek Şampiyonası'nda ilk altın madalyayı ben kazandım. Bu güzel bir duygu. Ülkeme iyi bir dereceyle dönmek için yarışmalarda üstün bir performans ve büyük bir çaba sarf ettim ve sonucu olarak da şampiyon oldum.”

Şampiyonanın ardından Erzurum'a geldiğini ifade eden Seven, “Aradan yaklaşık bir hafta geçmesine rağmen rektörümüz dışında kimse arayıp, beni tebrik etmedi. Bu konuda kırgınım” dedi.

Rektör Koçak, Seven'i altınla ödüllendirdi.
Yorumları Göster
Yorumları Gizle