GeriSpor Dudu ve Gamze olimpiyat barajını geçti
MENÜ
  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
    0
    • Yazdır
    • A
      Yazı Tipi

Dudu ve Gamze olimpiyat barajını geçti

Dudu ve Gamze olimpiyat barajını geçti
refid:20729483 ilişkili resim dosyası

Atletizmde “EAA Permit” 67. Cezmi Or Kupası yarışmaları İstanbul'da yapıldı.

ENKA Sadi Gülçelik Spor Sitesi'nde gerçekleştirilen dünyanın en köklü atletizm yarışmalarından olan Cezmi Or Kupası'nda, bu yıl 27 ülkeden 55 kadın, 50 erkek toplam 105 atlet mücadele etti. Yarışmalarda 24 erkek, 22 kadın toplam 46 Türk sporcu yer aldı.
67. Cezmi Or Kupası Yarışmaları'nın ardından 1500 metre kadınlar, 1500 metre erkekler ve 3000 metre engelli kadınlar branşlarında federasyonun rekor kırma ve baraj geçme amaçlı deneme yarışları da yapıldı.

-Dudu ve Gamze olimpiyat A barajını geçti-

Yarışlarda kadınlarda Dudu Karakaya ve Gamze Bulut, olimpiyat A barajını geçti.
Cezmi Or Kupası yarışmalarında 5000 metrede 15.20.00'lık derecesiyle ikinci olan Dudu Karakaya ile federasyon deneme yarışlarında 1500 metrede 4.03.42'lik derecesiyle birinci olan Gamze Bulut, olimpiyat A barajını geçmeyi başardı. Gamze, daha önce de 3000 metre engellide olimpiyat A barajını geçmişti.
Böylece Türkiye'nin olimpiyat barajını geçen sporcu sayısı 26'ya yükseldi.
Bu arada, federasyon deneme yarışlarında kadınlar 3000 metre engellide tek başına yarışan Türkan Erişmiş Özata ile erkekler 1500 metrede 3.41.77'lik derecesiyle birinci olan Cihat Ulus, olimpiyat A barajını geçemedi.

-Ramil Guliyev 100 metrede birinci oldu-

Ramil Guliyev, 100 metre erkeklerde 10.35'lik derecesiyle bu yılki en iyi derecesini yaparak birinci oldu.
Ramil'in ardından Rus Aleksandr Brednev 10.37'lik derecesiyle ikinciliği, Kübalı Yuniel Perez de 10.49'luk derecesiyle üçüncülüğü elde etti.

-Nevin Yanıt ikinciliği elde etti-

Milli atlet Nevin Yanıt ise 100 metre engellide 13.12'lik derecesiyle ikinciliği elde etti.
İstanbul'daki 2012 Dünya Salon Atletizm Şampiyonası'nda 60 metre engellide 3. olan Belaruslu Alina Talay, 12.95'lik derecesiyle birinci olurken, Rus Nina Argunova 13.39'luk derecesiyle üçüncü sırayı aldı.
400 metre erkeklerde Yavuz Can ise 46.52'lik derecesiyle birinci oldu.

-Sonuçlar-

67. Cezmi Or Kupası'ndaki yarışmalarda dereceye giren atletler şöyle:

-Erkekler-

Çekiç Atma:
1. Krisztian Pars (Macaristan) 78.46
2. Eşref Apak 77.30
3. Szymon Ziolkowski (Polonya) 76.41
Yüksek Atlama:
1. Raivydas Stanys (Litvanya) 2.24
2. Artsiom Zaitsau (Belarus) 2.20
3. Piotr Sleboda (Polonya) 2.20
400 metre:
1. Yavuz Can 46.52
2. Mehmet Güzel 46.57
3. Ali Ekber Kayaş 47.00
3000 metre engelli:
1. Birhan Getahun (Etiyopya) 8.20.08
2. Youcef Abdi (Avustralya) 8.21.98
3. Hakan Duvar 8.23.22
800 metre:
1. Mouhcine El Amine (Fas) 1.47.77
2. Ivan Tukhtachev (Rusya) 1.48.66
3. Timothy Sein (Kenya) 1.48.67
100 metre:
1. Ramil Guliyev 10.35
2. Aleksandr Brednev (Rusya) 10.37
3. Yuniel Perez (Küba) 10.49

-Kadınlar-

400 metre engelli:
1. Vania Stambolova (Bulgaristan) 54.40
2. Tiffany Williams (ABD) 55.01
3. Sara Petersen (Danimarka) 56.93
Üç adım atlama:
1. Yana Borodina (Rusya) 14.28
2. Hanna Knyazheva (Ukrayna) 14.14
3. Sevim Sinmez 13.44
800 metre:
1. Tatyana Paliyenko (Rusya) 2.00.42
2. Teodora Kolarova (Bulgaristan) 2.01.91
3. Sanne Verstegen (Hollanda) 2.04.44
Cirit Atma:
1. Tatyana Jelaca (Sırbistan) 53.75
2. Nora Bicet (İspanya) 53.50
3. Gülsüm Güneş 48.66
200 metre:
1. Viktoriya Pyatachenko (Ukrayna) 23.08
2. Olga Belkina (Rusya) 23.22
3. Anna Kielbasinska (Polonya) 23.56
5000 metre:
1. Waganesh Mekasha (Etiyopya) 15.18.81
2. Dudu Karakaya 15.20.00
3. Sviatlana Kudzelich (Belarus) 15.52.89
100 metre engelli:
1. Alina Talay (Belarus) 12.95
2. Nevin Yanıt 13.12
3. Nina Argunova (Rusya) 13.39


Yorumları Göster
Yorumları Gizle