« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Duatlon'a ilgi büyük

Türkiye Triatlon Federasyonu'nun 2011 yılı faaliyet programında yer alan Sivas Duatlonu Türkiye Şampiyonası'na çeşitli illerden toplam 71 sporcu katıldı.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Sivas Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü önünden startı verilen yarış, Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı'nda gerçekleştirildi.

Yıldız erkekler, yıldız bayanlar ve genç bayanlar kategorisindeki sporcular, 2,5 kilometre koşu, 10 kilometre bisiklet sürüşü, bin 250 metre koşuyu içeren etapta ter döktü. Genç erkekler, büyük bayanlar, büyük erkekler ve master erkekler kategorisindeki sporcular ise 5 kilometre koşu, 20 kilometre bisiklet sürüşü, 2,5 kilometre koşuyu içeren parkurda mücadele etti. Sivas'ı şampiyonada 6 kulüpten toplam 35 sporcu temsil etti.

Kategorilerinde ilk 3'e giren sporculara madalya ve takım sıralamasında dereceye giren kulüplere kupa verildi. Sporculara madalyaları, Türkiye Triatlon Federasyonu Başkanı Hamdi Güneş, Sivas Belediye Başkan Vekili Ömer Faruk Çınargil, Emniyet Müdürü Ahmet Kemal Seyhan, Gençlik ve Spor İl Müdürü Salim Kılıç, Emniyet Müdür Yardımcısı Mustafa Tutar, federasyon yönetim kurulu üyeleri ve diğer yetkililerce takdim edildi. Triatlon Federasyonu Başkanı Güneş, katkılarından dolayı Çınargil, Seyhan ve Kılıç'a plaket ve tuğra işlemeli şilt takdim etti.

Güneş, şampiyonanın başarılı bir şekilde geçtiğini belirterek, Sivas'ta bu güzel organizasyonun düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti. Güneş, sporculara başarılar diledi.

Belediye Başkan Vekili Çınargil ise bisiklet sporunun geçmişten günümüze gelen, önemli bir spor olduğunu ifade ederek, Sivas Belediyesi olarak diğer branşlara olduğu gibi bisiklet sporuna da önem verdiklerini söyledi. Son 2 yıldır belediye olarak merhum Muhsin Yazıcıoğlu anısına uluslararası bisiklet turu yarışları düzenlediklerini hatırlatan Çınargil, bu tür faaliyetlerin önemine dikkati çekti. Emniyet Müdürü Seyhan da bu tür yarışların kentin tanıtımı açısından önemli olduğunu vurguladı.

Şampiyonada dereceye giren sporcuların milli takım kadrosunda yer alacağı belirtildi.


Bunları da Beğenebilirsiniz