« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Djokovic ter attı

ABD Açık'ta son şampiyon Novak Djokovic, unvan koruma sınavında Paolo Lorenzi'yi rahat geçti.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Dünya iki numarası Djokovic, İtalyan rakibini 73 dakikada 6-1/6-0/6-1’lik setlerle yenerek adını ikinci tura yazdırdı.

Djokovic bu yıl zafere ulaştığı sezonun ilk Grand Slam’i Avustralya Açık’ta da rakibine sadece iki oyun bırakarak turlamıştı.

Beş kez Grand Slam şampiyonunun ikinci turdaki rakibi Dutra Silva – Gabashvili müsabakasının galibi olacak.

WOZNIACKI'DEN BURAYA KADAR

RADWANSKA'NIN ACELESİ VAR

BERDYCH RAKİBİNE ACIMADI

Sezonun 4. ve son “Grand Prix”si olan ABD Açık Tenis Turnuvası'na, tek erkekler ve tek bayanların ilk tur maçlarıyla devam edildi.

ABD'nin New York kentindeki USTA Tenis Merkezi Kortları'nda yapılan, toplam 24,054 milyon dolar (43,12 milyon lira) ödüllü turnuvada, tek erkekler ve tek bayanların ilk tur maçları tamamlandı.
Turnuva, tek erkekler ve tek bayanlarda ikinci tur maçlarıyla devam edecek.

Toplu sonuçlar şöyle:

Tek erkekler

Tomas Berdych (6) (Çek Cumhuriyeti) - David Goffin (Belçika): 7-5, 6-3, 6-3
Jimmy Wang (Tayvan) - Ivo Karlovic (Hırvatistan): 7-6 (4), 6-7 (8), 6-1, 6-4
Nicolas Almagro (11) (İspanya) - Radek Stepanek (Çek Cumhuriyeti): 6-4, 6-7 (5), 6-3, 6-4
Milos Raonic (15) (Kanada) - Santiago Giraldo (Kolombiya): 6-3, 4-6, 3-6, 6-4, 6-4
Pablo Andujar (İspanya) - Thomaz Bellucci (Brezilya): 7-6 (5), 3-6, 7-6 (1), 7-5
Andy Roddick (20) (ABD) - Rhyne Williams (ABD): 6-3, 6-4, 6-4
Jo-Wilfried Tsonga (5) (Fransa) - Karol Beck (Slovakya): 6-3, 6-1, 7-6 (2)
Steve Darcis (Belçika) - Malek Jaziri (Tunus): 3-6, 6-1, 6-1, 6-1
Philipp Petzschner (Almanya) - Nicolas Mahut (Fransa): 1-6, 4-6, 6-4, 7-5, 7-6 (3)
Dennis Novikov (ABD) - Jerzy Janowicz (Polonya): 6-2, 7-6 (6), 3-6, 6-3
Sam Querrey (27) (ABD) - Lu Yen-hsun (Tayvan): 6-7 (4), 6-4, 6-4, 7-5
Stanislas Wawrinka (18) (İsviçre) - Sergiy Stakhovsky (Ukrayna): 6-7 (6), 7-6 (2), 6-4, 6-2
Julien Benneteau (31) (Fransa) - Olivier Rochus (Belçika): 7-6 (1), 6-2, 6-3
Fabio Fognini (İtalya) - Edouard Roger-Vasselin (Fransa): 3-6, 5-7, 6-4, 6-4, 7-5
Guillermo Garcia-Lopez (İspanya) - Juan Monaco (10) (Arjantin): 3-6, 1-6, 6-4, 7-6 (6), 7-6 (3)
Novak Djokovic (2) (Sırbistan) - Paolo Lorenzi (İtalya): 6-1, 6-0, 6-1
Marcos Baghdatis (Kıbrıs Rum kesimi) - Matthias Bachinger (Almanya): 6-2, 4-6, 6-4, 6-7 (8), 7-6 (5)
Bernard Tomic (Avustralya) - Carlos Berlocq (Arjantin): 4-6, 7-5, 6-3, 6-4
Rogerio Dutra Silva (Brezilya) - Teymuraz Gabashvili (Rusya): 4-6, 6-4, 6-7 (5), 6-3, 7-5

Tek bayanlar

Agnieszka Radwanska (2) (Polonya) - Nina Bratchikova (Rusya): 6-1, 6-1
Ana Ivanovic (12) (Sırbistan) - Elina Svitolina (Ukrayna): 6-3, 6-2
Sofia Arvidsson (İsveç) - Kimiko Date-Krumm (Japonya): 6-4, 6-2
Ekaterina Makarova (Rusya) - Eleni Daniilidou (Yunanistan): 6-1, 6-4
Carla Suarez Navarro (İspanya) - Ksenia Pervak (Kazakistan): 7-5, 1-2, maçı bıraktı.
Galina Voskoboeva (Kazakistan) - Arantxa Rus (Hollanda): 6-1, 6-3
Andrea Hlavackova (Çek Cum.) - Klara Zakopalova (24) (Çek Cum.): 6-4, 6-4
Elena Vesnina (Rusya) - Peng Shuai (32) (Çin Halk Cum.): 7-6 (5), 6-1
Roberta Vinci (20) (İtalya) - Urszula Radwanska (Polonya): 6-1, 6-1
Lara Arruabarrena-Vecino (İspanya) - Shahar Peer (İsrail): 6-4, 7-6 (5)
Ayumi Morita (Japonya) - Monica Niculescu (26) (Romanya): 6-3, 6-3
Bojana Jovanovski (Sırbistan) - Mona Barthel (Almanya): 4-6, 7-5, 6-2
Angelique Kerber (6) (Almanya) - Anne Keothavong (Büyük Britanya): 6-2, 6-0
Vera Dushevina (Rusya) - Nastassja Burnett (İtalya): 6-0, 6-3
Yaroslava Shvedova (Kazakistan) - Vania King (ABD): 6-4, 6-2
Venus Williams (ABD) - Bethanie Mattek-Sands (ABD): 6-3, 6-1
Jelena Jankovic (30) (Sırbistan) - Kateryna Bondarenko (Ukrayna): 6-1, 6-2
Dominika Cibulkova (13) (Slovakya) - Johanna Larsson (İsveç): 6-7 (5), 6-2, 6-0
Tsvetana Pironkova (Bulgaristan) - Camila Giorgi (İtalya): 6-3, 6-4
Johanna Konta (Büyük Britanya) - Timea Babos (Macaristan): 6-2, 7-5
Silvia Soler-Espinosa (İspanya) - Alla Kudryavtseva (Rusya): 6-3, 6-2
Olga Govortsova (Belarus) - Tamira Paszek (29) (Avusturya): 6-3, 6-4
Sara Errani (10) (İtalya) - Garbine Muguruza (İspanya): 6-3, 6-7 (6), 6-1
Olga Puchkova (Rusya) - Irina Falconi (ABD): 7-6 (5), 6-7 (2), 6-3
Sloane Stephens (ABD) - Francesca Schiavone (22) (İtalya): 6-3, 6-4
Greta Arn (Macaristan) - Agnes Szavay (Macaristan): 6-4, 3-2, maçı bıraktı.
Maria Kirilenko (14) (Rusya) - Chanelle Scheepers (Güney Afrika): 6-2, 6-1
Irina-Camelia Begu (Romanya) - Caroline Wozniacki (8) (Danimarka): 6-2, 6-2
Maria Jose Martinez Sanchez (İspanya) - Mirjana Lucic (Hırvatistan): 6-3, 7-5
Tatjana Malek (Almanya) - Akgül Amanmuradova (Özbekistan): 4-6, 6-2,6-4
Serena Williams (4) (ABD) - CoCo Vandeweghe (ABD): 6-1, 6-1.


Bunları da Beğenebilirsiniz