« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Diamond Lig'e Golden Gala da eklendi

Uluslararası Atletizm Federasyonları Birliği (IAAF), 2010 yılından itibaren dünya çapında düzenleyeceği 1'er günlük “Diamond (Elmas) Lig” yarışlarına, Roma'daki Golden Gala'yı da ekledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Golden Gala yetkililerinin açıklamasına göre, IAAF, 2010 yılından itibaren şimdiki Golden Lig'in yerine düzenleyeceği Diamond Lig'e, İtalya'nın başkenti Roma'da düzenlenen Golden Gala'yı da ekledi. Bu yıl 10 Temmuz'da yapılacak olan yarışın, yeni ligde Haziran ayında düzenlenmesi düşünülüyor.

IAAF, Mart ayında, atletizmin popülaritesini artırmak amacıyla dünya çapında 1'er günlük “Diamond Lig” yarışları düzenleneceğini açıklamıştı. Halen Avrupa'nın 6 kentinde düzenlenen “Golden Lig” yarışlarının da yerini alacak olan bu müsabaka, Avrupa, ABD ve Çin Halk Cumhuriyeti'ndeki yarışlardan oluşacak.

Aviva Londra Grand Prix'si, Aviva İngiltere Grand Prix'si, Athletissima Lozan, Bislett Games Oslo, DN Galan Stockholm, Herculis Monaco, Meeting Areva Paris St-Denis, Memorial Van Damme Brüksel, Prefontaine Classic Eugene, Reebok Grand Prix New York, China Golden Grand Prix'si, Weltklasse Zürih ve Golden Gala Roma'dan oluşan Diamond Lig'e, DKB ISTAF Berlin ve Katar Atletizm Süper Grand Prix'sinin de eklenmesi bekleniyor.

Bu seriler sonunda en fazla puanı toplayan atletler, yaklaşık 80 bin dolar değerindeki 4 kıratlık elmas ile ödüllendirilecek.