Dağdaki çobanla benim oyum eşit olamaz

29 Mart 2008 - 00:00Son Güncelleme : 28 Mart 2008 - 14:23

Kayacı, AK Parti'ye oy verenleri ve gecekondu da oturanları çok kızdıracak.

Aysun Kayacı fotoğrafları 

Müjde Ar fotoğrafları

"Haydi Gel Bizimle Ol" programında, Müjde Ar ile Pınar Kür ve Aysun Kayacı arasında sert bir tartışma yaşandı. Aysun Kayacı'nın tartışma sırasında söylediği sözler AK Parti'ye oy verenleri, gecekondu da oturanları çok kızdıracak.
İşte o tartışma:
Kayacı, "Ben vergi veriyorum niye vergisini vermeyen, çok özür dilerim herkes üstüme gelecek ama kalıp olarak söylüyorum, 'dağdaki çoban'la benim oyum eşit mesela. Niye? Hiç vergisini vermeyen biriyle niye benim oyum eşit. O benim kadar duyarlı benim kadar sorumluluk sahibi bir şekilde yaklaşıyor mu acaba" diye konuştu.
Müjde Ar: "O zaman en çok vergiyi veren 60 tane oy versin. Öyle şey olur mu?"
Aysun Kayacı, AKP seçmenini çok kızdıracak şu sözleri sarf etti:
"Ama şu an sizin şikayet ettiğiniz şey, ayak takımının iktidara getirdiği partiden şikayet etmiyor musunuz?"
Müjde Ar, "Hiç öyle bir şey söylemedik biz. Ayak takımı diye bir şey kullanmadık biz" derken, Kayacı, bu sefer de gecekondu semtlerinde ve fakir mahallelerde yaşam mücadelesi veren vatandaşları kızdıracak sözler söyledi.
Aysun Kayacı, "Gecekondu diken, sonradan belediyelerin diploma dağıtır gibi tapularını dağıttığı gecekondu dikenle, kaçak elektrik kullananla ki bu yüzbinleri buluyor Türkiye'de; vergi kaçıranla niçin benim oyum eşit acaba?" diye sorgularken Pınar Kür de Kayacı'ya destek çıktı...
Çiğdem Anad, "Ama o elektrik parasını ödeyemiyor" diye konuşunca Aysun Kayacı,"O ödemiyor öyle gecekonduları dikiyor ondan sonra" diyerek eleştirilerini sürdürdü.
Kayacı'nın bu sözlerine çok kızan Müjde Ar, tepki gösterirken, ikili arasında ortam gerildi ve şu diyaloglar yaşandı:
Müjde Ar: Ben seni bir gecekonduya göndereyim iki gün yaşa, bak ben gittim oralara...
Aysun Kayacı: Benim annemin ailesi de dışarıdan geldi. Geldiklerinde onlar da şu an dışarda insanların yaptığı gibi iki tane gecekondu dikip akıllı 'köylü kurnazı' derler ya, öyle bir yöntem deneyebilirlerdi. Benim anneannem de benim annem de çok çekti.
Müjde Ar: Ama insanlar büyük şehirlere karınlarını doyurmak için geliyorlar. En fazla kaçak elektrik Güneydoğu'da kullanılıyor. Ne yapsın insanlar? Hala Adıyaman'da mağarada yaşayan insan var Aysun...
Aysun Kayacı: Doğruyu yapacaklar. Ben de çok ekonomik problem çektim. Çalışacaklar... Ben şu anda okulumun parasını da kendim ödüyorum.
Müjde Ar: Mağaraya alçıpan mı yapacak, dekoratör mü tutacak Allah aşkına.
Aysun Kayacı: Benim anneannem ne yaptıysa onu yapacak? Sonra bir siyasi parti gelip gecekonduların bilmem nesini verecek, odun verecek, kömür verecek. Ondan sonra da memleket Arabistan olacak, oldu yani...
Pınar Kür: Alıp oyu götürecek biz de burada kafamızı kaşıyacağız. Çok doğru.
Müjde Ar: Sosyal politikalar geliştirilirse bunlara gerek kalmaz.

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları { Toplam 20 Yorum }
 • Turgay SÖNMEZ 28.3.2008 16:12:49
  Aslında umursamazdım bu sözleri fakat söyleyen aysun kayacı olunca ayrı bir önem kazanıyor.. <br>Sevgilileri mafya bozuntusu ve hortumcu olan güzel bacaklı manken sınıfının benım ülkem halkını bu şekilde aşağılıyor oluşuna üzülüyorum. <br>Yazık bize yazık ülkeme yazık ..
 • Halid Kılıç 28.3.2008 16:02:32
  Onlar senin kadar kazanmadıkları için o kadar vergi ödüyorlar veya ödemiyorlar. Üstelik senin nasıl kazandığın, ne olduğun da belli o yüzden kalkıp dağdaki çobanı eleştirme. Onun yerine sen daha çok vergi versen ne o olur, lüks içinde yaşıyorsun beğenmiyorsan çık dağda yaşa bi.
 • murat kaçmaz 28.3.2008 15:59:41
  Aysun Kayacı, hemen hemen tüm toplumlarda kabul edilen genel sarışın kavramının dışına çıkmış. Teprik ederim yaptığı saptamlar bire bir doğrudur ve oldukça duyarlı.
 • ufuk yunlu 28.3.2008 15:37:19
  dagdaki cobanda emre aşıklamı takılsın benim yaptığımı yapacak derken?sen buralara gelene kadar kimlerle takıldıını biliyoruz.dünyanın hiç bi yerinde profesörün oyuyla çiftçinin oyu bir olmasın diye bir anlayış yok olamaz sadece bizdeki çok akıllı ulusalcılar uydurur bu hikayeyi...
 • ugur ulku 28.3.2008 14:28:49
  Aslında Aysunun zıhnınde kalbınde yatan dusuncelr dogru fakat hıtap tarzı basarısız.yasantısının dogru oldugunu soylemıyorum karısmasın.Hırsız sehırdede kırsaldada hırsızdır.Oy calanda satın alanda,Haktan alıp halka vermeyende,vatanı satandnda bır gun hesap verecek Kul hakkıyla gelmeyn dıyen Rabbıme
 • Filiz Kutlay 28.3.2008 14:22:33
  Aysun Kayacı bence yerden göğe haklı. Satın alınan oylar ülkemizin bir gerçeği. Bu iş sadece kömürle olmuyor. Seçim döneminde yurt dışından getirilenleride biliyoruz. Uçak masrafları ve burda ki tatilleri karşılında getirilenler. Bunlardan dolayıda ister kabul edin ister etmeyin kız haklı...
 
HaberlerHayat Sevince GüzelHayat Sevince Güzel 6. bölüm fragmanıFox TVFRANSATürk derneğine saldırımolotofmünih