Spor Çiğdem Özyaman'dan erken veda
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Çiğdem Özyaman'dan erken veda

Londra Olimpiyatları'nda atıcılık branşında Türkiye'yi temsil eden Çiğdem Özyaman, kadınlar skeet disiplininde elendi.

Royal Artillery Barracks'ta yapılan atıcılık müsabakalarında Çiğdem Özyaman, toplam 17 sporcunun katıldığı kadınlar skeet elemelerinde yarıştı. Özyaman, yaptığı 75 atıştan 63'ünde isabet bularak, 13. sırada yer aldı ve finale kalamadı.

ABD'Lİ ATICI GÖZYAŞLARINI TUTAMADI

2012 Londra Olimpiyat Oyunları atıcılık branşında ABD'li Kimberly Rhode, finalde 100 atıştan 99 isabetle dünya rekoru kırdı. Rhode, madalya töreninde gözyaşlarını tutamadı.

İlk 6 sporcunun finale kaldığı yarışmanın elemelerinde, birinci sırayı alan ABD'li Kimberly Rhode, bulduğu 99 isabetle olimpiyat rekoru kırarak atın madalyanın sahibi oldu. Çinli Ning We, yaptığı 100 atıştan 91'inde isabet bularak ikinci, Slovak Danka Bartekova ise 90 isabetli atışla üçüncü oldu.

"SONUÇ İNANILMAZ OLACAK"

Madalya töreninde gözyaşlarını tutamayan ABD'li sporcu Kimberly, final öncesi yaptığı açıklamada, sonucun inanılmaz olacağını ifade ederek, "Sonuç ne olursa olursa olsun önemli olan bu yolculuk. Şuanada büyük bir duygusal yoğunluk yaşıyorum. Ülkemi temsil etmek benim için büyük bir onur" şeklinde konuştu.

Londra Olimpiyatları'nda atıcılık branşında Türkiye'yi temsil eden Çiğdem Özyaman ise, kadınlar skeet branşında elemeleri geçemedi.

Royal Artillery Barracks'ta yapılan atıcılık müsabakalarında Çiğdem Özyaman, 17 sporcunun katıldığı kadınlar skeet elemelerinde yaptığı 75 atıştan 63'ünde isabet bularak, 13. sırada yer aldı ve finale kalamadı.


 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle