GeriFutbol Bursaspor'da Yattara şoku
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  3
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bursaspor'da Yattara şoku

Bursaspor'da Yattara şoku
refid:20884717 ilişkili resim dosyası

Bursaspor'un önceki gece Bursa'ya getirdiği, dün de saatlerce görüştükten sonra 3 yıllık anlaşma sağladığını duyurduğu İbrahima Yattara ile ilgili yine pürüz çıktı.

Yeşil beyazlı ekip tecrübeli futbolcunun menajerleriyle anlaşamayınca, Yattara kulüpten ayrıldı.

Bursaspor'un menajerleriyle birlikte Bursa'ya getrdiği ve dün konakladığı otelde saatlerce yapılan görüşmenin ardından 3 yıllık renklerine bağladığını duyurduğu İbrahima Yattara transferi olumsuz sonuçlandı. Dün Futbol Şube Sorumlusu Erkan Kamat, Yattara ile her konuda anlaştıklarını, yetenekli futbolcunun ocak ayından sonra Türk statüsünde oynayabileceğini söylemişti. Tüm bu gelişmelerin ardından Yattara sabah saatlerinde sağlık kontrolünden geçti. Ardından kulüpte menajerleriyle birlikte yeniden buluşan Yattara, Futbol Şube Sorumlusu Erkan Kamat ile birlikte son görüşmeyi yaptı. Ancak bu görüşmeden menajerlerin istediği para nedeniyle sorun çıktığı ve transferin olumsuz sonuçlandığı öğrenildi. Sorunun menajerlerin istediği para ve sözleşmedeki maddelerden kaynaklandığı ifade edildi.

BEŞİKTAŞ VE MERSİN İDMAN YURDU DA İLGİLENİYOR

Yattara menajerleriyle birlikte apar topar tesisten çıkarak konakladığı otele geçti. Otelden de hemen ayrılan tecrübeli futbolcuyla Beşiktaş'ın da ilgilendiği ve siyah beyazlı kulüple görüşme yapılacağı belirtildi. Mersin İdman Yurdu da Gineli oyuncu ile ilgilenmişti.

TRANSFER NEDEN YATTI?

Bursaspor'un son anda transferinden vazgeçtiği İbrahima Yattara ve temsilcisi Doğan Haber Ajansı muhabirinin sorularını yanıtladı.

Bursaspor'un sabah saatlerinde sağlık kontrolünden geçirdiği İbrahim Yattara'nın transferi arap saçına döndü. Dünkü uzun görüşmelerin ardından Bursaspor Futbol Şube Sorumlusu Erkan Kamat 3 yıllık anlaşma sağlandığını açıklasa da bugün çıkan olumsuzluklar nedeniyle Yattara transferinden vazgeçildi. Tecrübeli futbolcu ve temsilcisi yaşananlarla ilgili Doğan Haber Ajansı muhabirinin sorularını yanıtladı.

YATTARA'NIN TEMSİLCİSİ ADEM CEBECİ: "BURSASPOR İLE GÖRÜŞMELERİMİZ BİTTİ"

Transferin bazı sebeplerden dolayı olmadığını belirten Yattara'nın temsilcisi Adem Cebeci, "Yattara için sözleşmeye, 'Performansımdan memnun kalmazsanız parayı iade ederim" maddesi konmuş. Yattara'nın kalitesi biliniyor. Böyle bir oyuncuya bu maddenin konulması çok komik. Ayrıca Bursa'ya gelmeden önce söylenen miktar ile geldikten sonra söylenen miktar arasında önemli farklar var. Araya aracılar girdi ve işi zorlaştırdılar. Türkiye'de başka kulüplerle görüşmemiz olacak. Bursaspor ile görüşmelerimiz bitmiştir. Bundan sonra yapacağımız görüşmeleri takımların başkanları düzeyinde gerçekleştireceğiz" diye konuştu.

YATTARA: "KENDİME GÜVENİYORUM"

Türkiye'de futbol oynamak istediğini belirten İbrahima Yattara ise şunları söyledi:

"Türkiye'de futbol oynamak istiyorum. Kendime güveniyorum. Bugün de görüldüğü gibi sağlık problemim yok. Kısmetse bu sezon süper ligde top oynayacağım."

Yattara ve temsilcileri Bursa'dan ayrıldı.

BURSASPOR'DAN YATTARA AÇIKLAMASI

Bursaspor Kulübü, olumsuz sonuçlanan Yattara ve Deniz transferi ile ilgili resmi siteden yazılı açıklama yaptı.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Son günlerde kulübümüzün gerçekleştirmiş olduğu transfer görüşmeleriyle ilgili bilgilendirme yapma gereği ortaya çıkmıştır. Teknik heyetimizin raporu doğrultusunda öncelikle futbolcu Deniz Yılmaz Bursa'ya davet edilmiş ve kendisiyle transfer görüşmesi yapılmıştır. Söz konusu görüşme sırasında futbolcu kabul edilemez talepler ortaya koymakla birlikte, tutum ve davranışlarıyla da Bursaspor forması giymeyi hak eden bir görüntü vermemesi nedeniyle transfer gerçekleşmemiştir. Bursa'ya davet ettiğimiz bir diğer futbolcu İbrahima Yattara ile de prensip anlaşması sağlanmış ve oyuncu sağlık kontrolunden geçirilmiştir. Bu işlemlerin ardından futbolcu temsilcilerinin ekstra taleplerinini yanı sıra yetkileri konusunda son anda ortaya çıkan çelişkili ve şüpheli durumları nedeniyle imza aşamasına gelen bu transfer de kulübümüzün ilke ve pransiplerine uymadığı için gerçekleşmemiştir. Bilinmelidir ki kim olursa olsun kulübümüzün transfer politikasına ve son yıllardaki başarımızın temelini oluşturan takım ruhuna uymayan hiçbir futbolcu Bursaspor forması giyemez. Her transfer girişiminin olumlu sonuçlanma zorunluluğu olmadığı gibi, özellikle futbolcu temsilcilerinden ya da futbolcunun bağlı bulunduğu kulüplerden kaynaklanan sorunların transferi etkilemesi, futbol dünyasında alışık olunan ve transfer sezonunda her kulübün yaşadığı doğal bir sonuçtur. Bu arada Bursaspor'da transfer, yetkili yöneticilerle birlikte teknik kadronun da dahil olduğu bir süreçtir ve bu konuda verilmiş olumlu ya da olumsuz her karada görüş birliliği vardır. Büyük Bursaspor taraftarını mutlu edecek, başarılara imza atacak bir kadro oluşturma konusundaki kararlılığımız aynen devam etmektedir ve bu konudaki girişimlerimiz sürmektedir."

 

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle