GeriSpor Biz Türk takımı değil miyiz
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  44
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Biz Türk takımı değil miyiz

Biz Türk takımı değil miyiz
refid:5638154 ilişkili resim dosyası

"Haluk Ulusoy, eski döneminden daha katı bir şekilde Fenerbahçe’ye karşıdır. Bu federasyonun ne kantarı ne topuzu kalmıştır. UEFA Kupası maçından sonra bize bir tebrik mesajı bile yollamadılar. Federasyon, Fenerbahçe’nin başarılarından bu kadar mı rahatsız olmaktadır?"

FENERBAHÇE’den Futbol Federasyonu’na yaylım ateşi... Sarı lacivertli yöneticiler, Haluk Ulusoy yönetimini Fenerbahçe’ye açıkça tavır almakla suçladılar ve hakem atamalarından cezalara kadar her konuda haksızlığa uğradıklarını ileri sürdüler.

Fenerbahçe Kulübü Faruk Ilgaz Sosyal Tesisleri dün tarihi günlerinden birini yaşadı. Kulüp başkanı Aziz Yıldırım ve asbaşkan Mahmut Uslu dışındaki 18 yönetici bir araya gelerek, gündemdeki konulara ilişkin görüşlerini açıkladılar. Bazı olaylı maçların video gösteriminin de yapıldığı toplantıda kulüp yönetim kurulunun görüşlerini başkan vekili Nihat Özdemir ve asbaşkan Şekip Mosturoğlu anlattı. Özdemir’in konuşmasından satır başları şöyle:

Cezalar kasten büyük maçlara denk getirildi

"Ne acıdır ki, kulübümüze yönelik mesnetsiz iddialar ve verilen cezalar hep futbol takımımızın oynayacağı önemli maçlar öncesine denk getirilmiştir. Mutat olarak perşembe günleri kararlarını açıklayan Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu, takımımıza verdiği 3 maç seyircisiz oynama cezasını UEFA Kupası karşılaşmamızın öncesine denk getirmiştir.
Bu da yetmezmiş gibi maçın hemen ardından adeta sevincimize gölge düşürmeye çalışırcasına başkanımıza 1 yıl hak mahrumiyeti cezası verildiğini duyurmuştur.

Maçlarımızı izlemeye niye gelmiyorlar?

Burada şuna da dikkat çekmek isteriz ki teamül gereği olmasına rağmen bizim UEFA Kupası maçımızı izlemeye federasyondan bir tek yönetici gelmemiş ve başarımızın ardından bir tebrik ya da kutlama mesajı bile yollanmamıştır.

Fenerbahçe’nin başarılı olması futbolun tepesindeki yönetimi bu kadar rahatsız mı etmektedir? Diğer takımların deplasmandaki karşılaşmalarına bile giden federasyon yöneticileri neden Fenerbahçe’ye karşı böyle bir tutum içerisindedir? Fenerbahçe Spor Kulübü bu ülkenin takımı değil midir?


Federasyon, Türk futbolunu bölüyor

Futbol dünyamızda adaleti sağlamaktan sorumlu, başta TFF olmak üzere Merkez Hakem Kurulu, Disiplin Kurulu ve Tahkim Kurulu gibi federasyona bağlı kurumların çifte standart yaklaşımları Türk futbolunu bölünmeye ve kaos ortamına sürüklemektedir. Federasyonun, geçtiğimiz bir yıl içindeki tek misyonu bizden olanlar ile olmayanlar şeklinde tarif edilebilecek ayrışmayı derinleştirmek olmuştur. Bu ayrıştırma anlayışında kulübümüz, federasyon tarafından bizden olmayanlar safında görülmüş ve sadece bu anlayış ile adaletsiz pek çok kararın muhatabı olmuştur.

Federasyon tarafından bugüne kadar gerçekleştirilen hakem atamaları, verilen cezalar, mevzuat değişikliği, dosyaların görülüş hızı, kırmızı kart cezaları ile uygulamalar belirli bir standart taşımamakta, kulüpten kulübe ciddi değişiklikler göstermektedir. Söz konusu Fenerbahçe olunca, benzer olaylarda farklı tarifeler uygulayan federasyonun ne kantarı ne topuzu kalmıştır.

Şike ve teşvik primi iddialarındaki tesadüf

Yaklaşık 2-3 ay önce federasyon yönetim kurulu üyesi bir kişi Rize’de gazetecilere ’Fenerbahçe teşvik şikesi yapıyor’ iddiasını ortaya atmış, birkaç hafta evvel de bir meczup benzer iddialar ile şerefli camiamızı karalamaya tenezzül etmiştir. Bu nasıl bir tesadüftür? Her iki iddianın da incelenmesi için resmi başvurular yapmamıza rağmen ilk başvurumuza hiçbir cevap alamadık. İkinci başvurumuzda bu meczup şahsın iddiası federasyon tarafından dikkate alınıp incelenmiş ve fakat ne acıdır ki, bu konudaki inceleme de olayın soruşturma zaman aşımına uğradığı şeklindeki tespit ile sonlandırılmıştır.

Futbolumuzun son 10 yılı iyice incelenmeli


Bu noktada "zaman aşımına" ilişkin ortaya çıkan hukuki durumla hiçbir şekilde bağlı olmaksızın, konunun tüm yönleri ile aydınlatılması, camiamız üzerine atılan lekenin silinmesi için spordan sorumlu devlet bakanımızdan gerekenleri yapmasını arz ediyoruz. Ve hatta talebimiz geriye dönük 10 yıllık bir inceleme yapılmasıdır. Bu arada bu hafta Aktüel Dergisi’nde de ortaya atılan milli maç ile ilgili şike iddiaları da araştırılmalıdır.

Ya bizim cezalar fazla ya rakiplerimizin az

Hiçbir rakibimizi zan altında bırakmak istemiyoruz. Ya bizim aldığımız cezalar çok fazla ya diğer takımların aldığı ceza çok az. Basın bizim tarafımızda değil, tarafsız olmasını istiyoruz.

Hamdi Akın’ın Futbol Federasyonu Başkanlığı’na getirileceği konusu bizim dışımızda cereyan etmiştir. Biz sadece başımıza gelenlerle uğraşıyoruz. Aynı beyanatı vermemize rağmen ben 20 gün, başkanımız ise 18 misli daha fazla yani 360 gün ceza aldı. Aziz Bey’in Haluk Ulusoy’la bir problemi yoktur. Ancak sayın Ulusoy, ’Ben değiştim’ diyerek eski hatalarını kabul etmesine rağmen, eski dönemden daha katı bir şekilde Fenerbahçe’ye karşıdır.Tüm bunlar yaşanan olaylarla görülmektedir. Süleyman ARAT

BAYRAK DEĞİŞTİ

Başkan Aziz Yıldırım’ın düzenlediği basın toplantısında arkasında yer alan Türk bayrağı ile F.Bahçe bayrağının sarısı ekrana yan yana gelince, ’Yıldırım G.Saray’ın renklerinin önünde toplantı yaptı’ ifadeleri kullanılmıştı. Dünkü toplantı öncesi görevliler bu sefer dikkat etti ve Türk bayrağının kırmızısının yanına lacivert rengi getirdi ve söylentilere de son verdi.

Aziz Yıldırım niye yoktu?

ŞİKE iddiaları ile ilgili basın toplantısına yöneticilerle birlikte katılan Aziz Yıldırım’ın, dünkü basın toplantısında yer almaması dikkat çekti. Kulübe yakın çevreler Yıldırım’ın, "Kurumsal bir yapıya sahibiz. Yönetici arkadaşlarım gerekli açıklamayı yapar. Benim orada olmam bir şeyi değiştirmez" diyerek toplantıya katılmadığını ifade ettiler. Yıldırım, F.Bahçe yönetiminin yaptığı açıklamaları kulüp binasında televizyondan izledi.

Yöneticilerin şifresi

FENERBAHÇE’nin basın açıklamasına yurt dışında bulunan Mahmut Uslu dışında tüm yöneticiler katıldı. Hürriyet’in, "Tüm yöneticilerin katılmasını başkan mı istedi?" sorusunu yanıtlayan Nihat Özdemir, "Hayır. Arkadaşlarımız istedi. Biz kimseyi toplantıya davet etmedik. Kendileri katıldı" yanıtını verdi. Basın toplantısını izleyen gazeteciler, sarı lacivertli yöneticilerin bu tavrının federasyona yönelik olduğunu, böylelikle, "Hepimiz birer Aziz Yıldırım’ız" mesajı verildiği yorumunu yaptılar.

Tam 4 sayfa not tuttular

FENERBAHÇE Yönetim Kurulu’nun basın toplantısı Futbol Federasyonu’nda da ilgiyle izlendi. Levent’teki binada bulunan yöneticiler, açıklamalar sırasında tam 4 sayfa not aldı. Toplantının ardından Fenerbahçe’ye yanıt verilip verilmeyeceği gündeme geldi. Ancak, "Bir kulüple, federasyonun medya önünde sürekli atışması yakışık almaz. Ayrıca yanıt verilecek bir şey yok. Fenerbahçeliler keşke bu açıklamaları yüz yüze bize bildirseydi. Ama biz not aldık. Değerlendireceğiz" diyerek yanıt vermeme kararı aldılar.
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle