Spor Beşiktaş'a yeni spor şubesi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Beşiktaş'a yeni spor şubesi

Beşiktaş Kulübü bünyesinde plaj futbol takımı kuruldu.

Beşiktaş Kulübü'nün internet sitesinde yer alan bilgiye göre, Beşiktaş Plaj Futbol Takımı'nın, Magic Life sponsorluğunda kurulduğu ve ilk turnuvasında şampiyon olduğu bildirildi.

TFF Plaj Futbol Ligi'nde de mücadele edecek Beşiktaş Magic Life Plaj Futbol Takımı'nın toplam 10 oyuncudan kurulu olduğu ve 9 sporcunun Plaj A Milli Futbol Takımı kadrosunda yer aldığı kaydedildi.
Siyah-beyazlı ekipte tek yabancı oyuncu olan Leo Koswal'ın ise ülkesi Hollanda'nın milli takım formasını giydiği ifade edildi.

Bu arada Tamer Ay'ın antrenörlüğünü yaptığı takımda şu sporcular bulunuyor:
Ahmet Şanlıdere, Ayhan Sezer, Barış Terzioğlu, Erhan Eriten, Erkan Anzaflıoğlu, Ferit Yücel Ergün, Leo Koswal, Mutlu Köktaş, Onur Zayim, Seyit
Ahmet Süer.

İlk turnuvada şampiyon oldular

Beşiktaş Magic Life Plaj Futbol Takımı, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ve Garanti Bankası işbirliğinde düzenlenen TFF Garanti Plaj Futbol Ligi'nin Alanya etabında, ilk kez sahaya çıktı ve şampiyon olarak Eylül ayında yapılması planlanan Türkiye Şampiyonası finallerine katılmaya hak kazandı.

Plaj futbolunda müsabakalar 1 kaleci ve 4 oyuncudan oluşan 5 kişilik takımla oynanıyor. 12 dakikadan 3 devre olarak oynanan karşılaşmalarda istenildiği zaman oyuncu değişikliği yapılabiliyor.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle