« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Başarıdan başarıya koşuyoruz"

Kahramanmaraş'ta, 23. Karakucak Güreş Festivali başladı.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Belediye Başkan Vekili Cevdet Kabakcı, Batıpark Güreş Sahası'nda festivalin açılışı dolayısıyla düzenlenen törende yaptığı konuşmada, Kahramanmaraş Belediyespor adı altında kurulan güreş takımıyla başarıdan başarıya koşarak, birinci ligde yer aldıklarını ifade etti.

Güreşte, Türkiye'nin 4 büyük takımı arasında bulunduklarını aktaran Kabakcı, şunları kaydetti:
“Türkiye'deki başarımızla sınırlı kalmıyoruz. Alt yapıya, yeni spor salonları ve semt sahalarının yapımına da önem veriyoruz. Sporun önemini kavrıyoruz önce tesisleşme, sonrasında da insan yetiştirmeyi amaçlıyoruz. Yıllardır düzenlediğimiz güreş festivalinin yanında 2 yıldır da uluslararası sempozyumlar düzenliyoruz. Kentimiz geleneksel sporun dünyadaki merkezi olmaya adaydır.”

Kabakcı, Kahramanmaraş'ta düzenlenen turnuvalarla da hem kenti hem de Türkiye'yi yurt dışında tanıttıklarını kaydetti.

Kahramanmaraş denildiği zaman akla “şiirin başkenti”nin geldiğini aktaran Kabakcı, Kahramanmaraşlı şairlerin de güreşe şiirlerinde yer verdiğini sözlerine ekledi.

300 sporcu katıldı

Konuşmanın ardından güreş müsabakalarına geçildi.

Türkiye'nin farklı bölgelerinden yaklaşık 300 sporcunun katıldığı festivalde minikler, yıldız gençler ve büyükler kategorilerinde toplam 25 sıklette güreşler yapılacak.
Festival, yarın gerçekleştirilecek başpehlivanlık güreşi ile sona erecek.

Festivale, Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Bekir Çeker, Uluslararası Güreş Federasyonları Birliği (FILA) Üyesi Rodika Maria Yakşi, Avrupa, dünya ve
olimpiyat şampiyonu Mahmut Demir, Avrupa ve dünya şampiyonu, olimpiyat ikincisi  Şeref Eroğlu ile sporseverler katıldı.


Bunları da Beğenebilirsiniz