GeriBasketbol Bana karşı güven problemleri var
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bana karşı güven problemleri var

Bana karşı güven problemleri var
refid:24706953-spot ilişkili resim dosyası

Basketbol Milli Takım Baş Antrenörlüğü için adı gündemden düşmeyen Ergin Ataman imalı konuştu.

“TBF Başkanı ile sıkıntılı bir dönemimiz olmuştu. Ancak aradan yıllar geçti. Tecrübelerime dayanarak Demirel Federasyonu’nun bana karşı güven problemi yaşadığını düşünüyorum.”

12 Dev Adam, Avrupa Şampiyonası’nda hayal kırıklığı yaratırken onun adı hep gündem oldu... Bogdan Tanjevic’in istifasının ardından da gündemden düşmeyen ismi daha da tepeye çıktı.
Ve Ergin Ataman’dan önemli itiraflar ile açıklamalar geldi... Kendisi Lig Radyo’da hazırladığım “Galatasaray Saati” programına canlı yayın konuğu oldu ve söze “Turgay Demirel ile Türkiye Basketbol Federasyonu’nun bana karşı güven problemi yaşadığını düşünüyorum” diye başladı.
Fatih Terim’e benzetilmenin gururunu da yaşadığını kaydeden Ataman, şunları söyledi...

NE TEKLİF GELDİ, NE GÖRÜŞME OLDU

ORTADAKİ tabloya futbol gözüyle bakmak yanlış. Basketbolda Avrupa ve Dünya Şampiyonaları, milli maçlar hep sezon sonlarında, ligler bittikten sonra düzenleniyor. Avrupa’da da birçok milli takımı çalıştıran isim, kulüp takımlarının da koçu. Bu açıdan bir sorun olacağını düşünmüyorum. Bu konuda resmi temas olmadığı için Galatasaray ne der, olaya ben nasıl bakarım bilinmez.

- Gelebilecek bir teklifte Galatasaray Başkanı Ünal Aysal’ın tavrı kararımı elbette yakından etkiler. Bana karşı Turgay Demirel ve Türkiye Basketbol Federasyonu’nun güven problemi yaşadığını düşünüyorum. Geçmiş tecrübelerim bunu söylüyor. 2-3 yıl önce Turgay Demirel ile sıkıntılı bir süreç yaşadık. Ancak son dönemde herhangi bir sorun ya da sıkıntımız yok.

Milliler çok şanssızdı

MİLLİ Takım için görüş bildirmem manasız. Yine Avrupa Şampiyonası öncesi yaşanan süreç tekrar ediyor. Ben o dönemde Avrupa Şampiyonası’na milli takımı götüreceğimi de söylemiştim. Milli Takımı şanssız ve başarısız bir turnuva geçirdi. Türk basketbolunun yeri bu değil. Milli takım ayağa kalkacaktır.

Teklif gelince konuşuruz

-BEN Ergin Ataman isminin Türkiye Basketbol Federasyonu’nun gündeminde olduğunu düşünmüyorum. Avrupa Şampiyonası öncesi de gündeme geldi ama hiçbir şekilde resmi görüşme yapılmadı. İşin sonucunda milli bir görev var. Belki teklif gelirse oturur konuşuruz. Olmaz ise de gelen isme desteğimizi veririz.

Fatih Terim’e benzetilmek büyük gurur

“Fatih Hoca, Türkiye’ye mal olmuş ve çok değerli bir insan. Onunla kıyaslanmak güzel bir duygu.”

FATİH Terim milli takımda da yürüyor. Bu hocanın ne Galatasaray’da ne de milli takımda ilk başarısı. Fatih Hoca UEFA Kupası’nı kazandırarak Türk sporunda en büyük başarıyı elde etti. Milli takımı ise Avrupa üçüncüsü yaparak büyük sevinç yaşattı.
- Şu anda da zor dönemde kendisine görev verildi. Galatasaray Kulübü buna özveride bulunarak, Türk Milli Takımı zor durumda olduğu için izin verdi. Bunlar kritik konular. Gelişmeleri ben de merakla bekliyorum.
- Fatih Terim ile kıyaslanmak ve benzetilmek, benim için güzel bir şey. Fatih Hoca Türkiye’ye mal olmuş ve bu ülkeye en önemli başarıları yaşatmış çok değerli bir spor adamı. O açıdan ben bundan mutluluk duyuyorum.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle