« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Badmintonu yaygınlaştırmak için 15 bin raket dağıtılacak

Badmintonun yaygınlaşması ve herkes tarafından oynanması için projeler geliştiren Türkiye Badminton Federasyonu, başta kulüpler olmak üzere 81 ildeki okullarda başarılı sporculara 15 bin raket dağıtacak.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Türkiye Badminton Federasyonu Başkanı Murat Özmekik, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye'de 60 bin lisanslı badmintoncunun bulunduğunu söyledi. Badmintonu yaygınlaştırmaya ve sporcu sayısını artırmaya çalıştıklarını anlatan Özmekik, şöyle konuştu:

Badmintonu yaygınlaştırmak için 15 bin raket dağıtılacak

"Bu kapsamda Keçiören'de Ankara Büyükşehir Belediyesi sponsorluğunda Badminton Olimpiyatlara Hazırlık Merkezi'ni inşa ediyoruz. Tesis bittiğinde inşallah artık badmintonun Türkiye genelinde 81 ilde yaygınlaşmasını ve olimpiyatlarda başarı getirecek sosyal sorumluluk projelerini hayata geçireceğiz. Gençler bu sayede kötü alışkanlıklardan uzak duracak ve sürekli badmintonla uğraşacaklar. Bunun için tesisimizin bitmesini bekliyoruz."

Badmintonu yaygınlaştırmak için 15 bin raket dağıtılacak

Kendi malzemesini ürettiren ve TBF markasıyla tescil ettiren federasyon olduklarını aktaran Özmekik, "Geçen hafta itibarıyla yurt dışında kendi markamızla ürettirdiğimiz 15 bin raketi getirdik. Biz bu raketleri 81 ilde başarılı sporcu yetiştiren kulüplerimize ve okullarımıza vereceğiz. Bu sayede badmintonu yaygınlaştırmak istiyoruz. Kendi bütçesiyle bu kadar malzeme dağıtan bir federasyonuz" ifadelerini kullandı.

Özmekik, 2016 Rio Olimpiyatları'na katılmayı hedeflediklerini ve sporcuların oyunlar barajını geçebilmesi için turnuvalara katıldıklarını söyledi. Federasyon, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ile geliştirdiği projeyle okullarda, Adalet Bakanlığı ile cezaevlerinde, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile de çocuk evlerinde badmintonun oynanması için spor malzemesi dağıtımı gerçekleştiriyor.


Bunları da Beğenebilirsiniz