« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Badmintonda 14 madalya

Badmintonda Özge Bayrak-Neslihan Yiğit çifti, 1. Challenge Olimpiyat Puan Turnuvası'nda ikinci sırada yer alırken, 13 Yaş Altı Milli Takımı, Balkan şampiyonluğuna uzandı.

A.A
SON GÜNCELLEME

Türkiye Badminton Federasyonu'ndan yapılan açıklamaya göre, 1-5 Temmuz'da Rusya'da yapılan 1. Challenge Olimpiyat Puan Turnuvası'nda, çift bayanlarda mücadele eden Özge Bayrak-Neslihan Yiğit çifti 2. sırada yer aldı.

Romanya'da 4-5 Temmuz'da düzenlenen 13 Yaş Altı Balkan Şampiyonası'nda ise şampiyonluğu, Türk Milli Takımı göğüsledi. Takım kategorisinde namağlup şampiyon olan Türk Milli Takımı'nda ayrıca tek erkeklerde Nurullah Saraç altın, Anıl Tutal gümüş, çift erkeklerde Emirhan Budak-Furkan Büyükgöze çifti gümüş, Anıl Tutal-Nurullah Saraç çifti de bronz madalya kazandı.

Tek bayanlarda Ayşegül Yemisen birinci, Azra Kurutan ikinci ve Ayça Özgür 3. oldu. Çift bayanlarda Ayşegül Yemisen-Azra Kurutan çifti birinci, Ayça Hava-Gizem Ayna çifti de ikincilik elde etti.

Karışık çiftlerde Hasan Hüseyin Günbaz-Ayça Özgür çifti ilk sırada yer alırken, Furkan Büyükgöze-Nisanur Tuncer çifti ile Emirhan Budak-Cansu Erçetin çifti ise üçüncülüğü paylaştı.

Milli Takım böylece, şampiyonayı, 13 madalya ile tamamladı.

Türkiye Badminton Federasyonu Başkanı Murat Özmekik, açıklamasında, iki organizasyonda da başarı elde eden sporcuları kutladı. Özmekik, şunları kaydetti:

"Hedefimiz tek bayanların yanı sıra çift bayanlar ve tek erkeklerde de olimpiyat kotası almak. Bunun için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Ayrıca 15, 17 ve büyükler kategorilerindeki başarılardan sonra 13 yaş altı kategorisinde de 20 madalyanın 13'ünü biz aldık. Altyapı sporcularımızın başarıları hepimizi mutlu etti. Milli Takıma sporcu veren bütün antrenörlerimizi ve sporcularını tebrik ediyorum."


Bunları da Beğenebilirsiniz