GeriSpor Badmintoncular Surinam'ı fethetti
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Badmintoncular Surinam'ı fethetti

Badmintoncular Surinam'ı fethetti
refid:19343254 ilişkili resim dosyası

Surinam'da düzenlenen Badminton Olimpiyat Eleme Puan Turnuvası'nda Neslihan Yiğit altın madalya kazandı.

Surinam'da 24-27 Kasım tarihleri arasında düzenlenen 5 bin dolar ödüllü International Series Olimpiyat Eleme Puan Turnuvası'nda badmintoncularımız başarılı sonuçlarıyla göz doldurdu. Turnuvada finali 2 Türk sporcu oynarken, Özge Bayrak'ı mağlup eden Neslihan Yiğit, mutlu sona ulaştı.

Sporcularımız birlikte mücadele ettiği çiftler kategorisinde ise şampiyonluğu kimselere bırakmadı. Özge-Neslihan çifti, finalde Brezilyalı ve Slovakyalı rakiplerini mağlup ederek altın madalyanın sahibi oldu.

Surinam'da elde edilen başarılı sonuçların ardından Neslihan Yiğit de Özge Bayrak'ın ardından olimpiyat yarışı içine girdi. Neslihan Yiğit, aldığı 2 bin 500 puanla dünya sıralamasında 80. sıraya yükselirken, Özge Bayrak, 2 bin 130 puanla 62. sıradaki yerini korudu.

Özge-Neslihan çifti ise kazandığı şampiyonluğun ardından dünya sıralamasında 13 sıra birden yükselerek 59. sıraya yükseldi.

Türkiye Badminton Federasyonu Başkanı Murat Özmekik, bayanlarda 2 sporcularının olimpiyat yarışı içinde olmasının mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Özmekik, kota sistemi nedeniyle sadece 1 bayan sporcunun Londra vizesi alabileceğini hatırlatarak, Özge Bayrak'ın şu anda kota içinde yer aldığını söyledi.

Mayıs ayına kadar kota müsabakalarının devam edeceğini vurgulayan Özmekik, "2012 Londra Olimpiyat Oyunları'na katılabilmek için puan veren turnuvalara katılmaya çalışıyoruz. Hedefimiz olimpiyatlara birer bayan ve erkek sporcuyla katılabilmek. Bayanlarda şu an Özge Bayrak ve Neslihan Yiğit'in yanısıra erkeklerde Murat Şen'in de matematiksel olarak şansı devam ediyor" dedi.

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle