GeriSpor Avni Aker'e veda belgesel filmin galası 24 Şubat'ta İstanbul'da
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Avni Aker'e veda belgesel filmin galası 24 Şubat'ta İstanbul'da

Avni Aker'e veda belgesel filmin galası 24 Şubat'ta İstanbul'da

Trabzonspor’un efsane isimleri devrim yıllarının sahada rakip, dışarda dost meslektaşları ve dönemin önemli futbol adamlarıyla “Efsane, Avni Aker’e veda belgeselinin galasında bir araya geliyor.

Trabzonspor’un, 1970’li yıllarda, bir devrim yaparak elde ettiği zaferlerin anlatıldığı "Efsane Avni Aker'e Veda" belgeseli, Trabzon’daki ilk gösteriminin ardından 24 Şubat’ta Beşiktaş MKM’de gerçekleşecek bir gala ile İstanbul’da izleyiciyle buluşuyor.

Film, İstanbul Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun öncülüğünde, Trabzonspor Kulübü’nün de katkılarıyla yönetmen Cengiz Özkarabekir tarafından hazırlandı. İlk galası 27 Ocak’ta Trabzon’da yapılan filmin ikinci galası 24 Şubat Cuma günü, Saat 20.00’da, Beşiktaş Mustafa Kemal Kültür Merkezi’nde yapılacak. Trabzon’un futbol devrimini anlatan aynı zamanda bir sosyal sorumluluk projesi olarak planlanan filmin DVD satışının ise TS Club mağazalarında yapılması ve gelirinin de Trabzon Profesyonel Futbolcular Derneği’ne bırakılması amaçlanıyor.

Trabzonlu yönetmen Cengiz Özkarabekir tarafından hazırlanan ve çekimleri 6 ayda tamamlanan “Efsane, Avni Aker’e Vefda Belgeseli” 88 dakika sürüyor. 40 kişilik bir teknik ekip tarafından çalışmaları tamamlanan filmin çekimleri, Trabzon ve İstanbul başta olmak üzere Anadolu’nun farklı köşelerinde yapıldı. 1970’li yılların efsane futbolcularının yanı sıra emektarları da yine bu filmde yerlerini aldı.
Bu tarihi film projesini verdiği destekle hayata geçiren Trabzonlu işadamı ve Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, filmin sadece 70’li yıllara damga vurmuş Trabzonsporlu futbolcuları değil o günün sahada rakip, saha dışında dost olan rakip futbolcuları, hakemleri, teknik adamları, yöneticileri, gazetecileri, radyo spikerlerini kısacası futbolun tüm paydaşları arasındaki dostluk kardeşlik ve arkadaşlığı hatırlama ve hatırlatmayı amaçladığını söyledi.

“Futbol sadece iki direk arasına atılan gol değildir. Arkadaşlıktır, dostluktur, azimdir, ruhtur, saygıdır, hoşgörüdür.” diyen İmamoğlu, filmle ilgili Trabzonspor Başkanı Sayın Muharrem Usta’ya da verdiği destekten dolayı teşekkür ederek, “İnşallah 24 Şubat günü İstanbul’da Beşiktaş Kültür Merkezi’nde futbolumuzun 70’li yıllarını yaşayacağız. O günlere yıllara damgasını vuran Türk futbolunda bir devrim gerçekleştiren Trabzonsporumuzun kahramanları dostlarıyla, kardeşleriyle, arkadaşlarıyla, yani o günkü ezeli rakipleri olan Fenerbahçeli, Beşiktaşlı ve Galasaraylı futbolcularla bir araya gelecekler. Bu 7’den 70’e herkesin görmesi gereken bir atmosfer olacak” dedi.

Avni Akere veda belgesel filmin galası 24 Şubatta İstanbulda


 

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle