« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Atletizmde yılın adayları arasında 3 Türk

European Athletics'in düzenlediği Avrupa'da "yılın atleti" ve "yılın çıkış yapan atleti" anketinde Türkiye'den 3 sporcu da yer aldı.

A.A
SON GÜNCELLEME

Türkiye Atletizm Federasyonu'ndan yapılan açıklamada, Ali Kaya, Tuğba Güvenç ve Emel Dereli'nin ankette, çıkış yapanlar arasında gösterildiği belirtildi.

Yılın çıkış yapan atleti anketinde yer alan erkekler 23 yaş altı Avrupa şampiyonu ve Dünya Şampiyonası finalisti Ali Kaya, 5 bin metrede Roma'da koştuğu 13:00.31 ile Avrupa'da yılın en iyi derecesini yaparken, kıtanın 23 yaş altı rekorunu da yenilemişti.

Kadınlarda Tuğba Güvenç, 3 bin metre su engellide 23 yaş altı Avrupa şampiyonu olurken, İstanbul'da koştuğu 9:33.34 ile 23 yaş altı grubunda bu sezonun Avrupa'da en iyi derecesini yapmıştı. Kadınlar gülle atmada Emel Dereli, ikinci kez Avrupa gençler şampiyonu olurken, bu yıl çıktığı 16 yarışmayı da ilk sırada bitirdi. Emel ayrıca, Eskilstuna'da 18.40 ile Türkiye rekorunu da geliştirmişti.

Atletizmde yılın adayları arasında 3 Türk

28 Eylül Pazartesi günü TSİ 13.00'e kadar sürecek ankette adaylara European Athletics'in Facebook sayfasından oy kullanılabilecek.

ADAYLAR
Medya mensupları ve atletizmseverlerin ayrı ayrı oy kullandığı anketlerdeki adaylar şunlar:

YILIN AVRUPALI ERKEK ATLETLERİ
Pawel Fajdek (Polonya), Mo Farah (Büyük Britanya)), Renaud Lavillenie (Fransa), Miguel Angel Lopez (İspanya), Piotr Malachowski (Polonya), Greg Rutherford (Büyük Britanya), Sergey Şubenkov (Rusya), Matej Toth (Slovakya) , Amel Tuka (Bosna Hersek), Jimmy Vicaut (Fransa)

YILIN AVRUPALI KADIN ATLETLERİ
Marina Arzamazova (Belarus), Jessica Ennis-Hill (Büyük Britanya), Sifan Hassan (Hollanda), Zuzana Hejnova (Çek Cumhuriyeti), Mariya Kucina (Rusya), Katarina Molitor (Almanya), Sandra Perkovic (Hırvatistan), Dafne Schippers (Hollanda), Christina Schwanitz (Almanya), Anita Wlodarczyk (Polonya)

YILIN EN ÇOK ÇIKIŞ YAPAN AVRUPALI ERKEK ATLETLERİ:
Nazım Babayev (Azerbaycan), Konrad Bukowiecki (Polonya), Armand Duplantis (İsveç), Bence Halasz (Macaristan), Zharnel Hughes (Büyük Britanya), Niklas Kaul (Almanya), Patrik Dobek (Polonya), Ali Kaya (Türkiye), Hlib Piskunov (Ukrayna), Bartolomiej Stoj (Polonya)

YILIN EN ÇOK ÇIKIŞ YAPAN AVRUPALI KADIN ATLETLERİ:
Dina Asher-Smith (Büyük Britanya), Klavidya Afanasyeva (Rusya), Emel Dereli (Türkiye), Tuğba Güvenç (Türkiye), Christin Hussong (Almanya), Florentina Marincu (Romanya), Lyudmilla Olyanovska (Ukrayna), Alexandra Tavernier (Fransa), Noemi Zbaren (İsviçre), Bianca Razor (Romanya)

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz