GeriDiğer Atletizm heyecanı başlıyor...
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Atletizm heyecanı başlıyor...

Atletizm heyecanı başlıyor...

Athletics İstanbul Uluslararası Salon Atletizm Şampiyonası'nın ilki, “Dünyanın Hızı İstanbul’da” sloganı ile Türkiye Atletizm Federasyonu ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor A.Ş. iş birliği ile İstanbul'da düzenlenecek.

Şampiyonada Türkiye rekortmeni sporcular Yavuz Can, Emel Dereli, Demet Parlak ve Yunan sırıkla yüksek atlamacı Dimitri Patsukakis, Litvanyalı eski dünya beşincisi 800 metre koşucusu Egle Balcuinaite ve İtalyan kadın sprinter Audrey Alloh'un yanı sıra 14 farklı ülkeden 158 atlet yer alacak.

Organizasyonla ilgili Ataköy'deki Aslı Çakır Alptekin Atletizm Salonu'nda düzenlenen basın toplantısına Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar ve Spor AŞ Genel Müdürü İsmail Özbayraktar ile milli atletler Yavuz Can, Demet Parlak ve Emel Dereli katıldı.

ÇİNTİMAR: "14 ÜLKEDEN 158 SPORCU YARIŞACAK"
Toplantıda açıklamalarda bulunan Fatih Çintimar, Athletics İstanbul'un Vodafone İstanbul Maratonu gibi büyümesini istediklerini belirterek, "Elimizden geldiğince bu tesiste fazla organizasyon yapmaya çalışıyoruz. İstanbul Büyükşehir Belediyesi markasıyla da bu organizasyonu daha büyük hale getireceğiz. Bu sene ilki düzenlenmesine rağmen 14 ülkeden 158 sporcu yarışacak" diye konuştu.

ÖZBAYRAKTAR: "ATHLETİCS İSTANBUL İLE BİR MARKA OLUŞTURMAK İSTEDİK"
Spor AŞ Genel Müdürü İsmail Özbayraktar ise güzel bir organizasyonun temellerinin atıldığını anlatarak, şunları kaydetti:
"Athletics İstanbul ile İstanbul'a yakışır yeni bir marka oluşturmak istedik. Ciddi manada Athletics İstanbul markasını oluşturup, bütün dünya tarafından takip edilen bir organizasyon bir yarışma haline getirmeyi hedefliyoruz. Bunu başaracağımıza inanıyorum."

YAVUZ CAN: "İNŞALLAH ÖRNEK TEŞKİL EDECEĞİZ"
Türkiye'de ilk kez 400 metreyi 46 saniyenin altında koşan Yavuz Can, güzel bir ivme yakaladıklarını belirterek, "İnşallah olimpiyat barajını geçerek gençler için örnek teşkil edeceğiz" diye konuştu.

Sırıkla atlamada Tatyana Köstem'in 16 yıldır kırılamayan 4,20 metrelik Türkiye rekorunu 4,22'ye çıkaran 19 yaşındaki Demet Parlak ise 4,50 olan olimpiyat barajını da geçerek, bir ilke imza atmak istediğini söyledi.

Türkiye'yi 2016 Rio Olimpiyat Oyunları'nda temsil edecek gülle atmacı Emel Dereli ise spor kamuoyundan destek beklediklerini aktardı.

Athletics İstanbul, yarın saat 12.30'da açılış töreni ile başlayacak. (İHA)

Yorumları Göster
Yorumları Gizle