GeriSpor Anelka kamptan kovuldu
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  2
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Anelka kamptan kovuldu

Anelka kamptan kovuldu
refid:15077872 ilişkili resim dosyası

Dünya Kupası’nın en büyük hayal kırıklığı yaratan ekibi Fransa’da, Anelka depremi yaşanıyor. Meksika yenilgisi sonrası hocasına, ağza alınmayacak sözler söyleyen yıldız futbolcu anında cezalandırıldı.

DOMENECH: “Yerinde oyna, kıpırdamayı bırak, kaleye yakın kal ve yerinden kıpırdama.” “Beni dinlemezsen, seni  değiştiririm.”

ANELKA: “Ben aynı fikirde değilim. İyi oynadım ve yerimden de kımıldamadım”  “S…… git pis. O….. çocuğu”

DÜNYA Kupası’nda 2. tura çıkma şansını mucizelere bırakan Fransa, fena karıştı. Horozlar’ın yıldız golcüsü Nicolas Anelka, Meksika maçının devre arasında soyunma odasında teknik direktörü Raymond Domenech’e küfrettiği için milli takımdan çıkarıldı.
Fransız L’equipe gazetesinin ortaya çıkardığı olay şöyle gelişti:
Domenech, ilk yarıdaki futbolunu beğenmediği Anelka’yı, “Yerinde oyna. Sağa ve sola kıpırdamayı bırak, kaleye yakın kal ve yerinden kıpırdama” diye uyardı. Arkasından, ikili arasında şu diyalog yaşandı:
Anelka: Ben aynı fikirde değilim. İyi oynadım ve yerimden de kımıldamadım.
Domenech: Eğer beni dinlemezsen, seni çıkarırım.
Anelka:  S…… git Pis. O….. çocuğu.
Olayın duyulmasının ardından Fransa Futbol Federasyonu İkinci Başkanı Christian Teinturier, Domenech’e destek veren bir açıklama yaparak, “Eğer bu olaylar gerçekten yaşanmışsa Anelka’nın orada yapacağı iş yok. Hemen kadrodan çıkarılmalı” dedi.

Evra: Aramızda bir hain var

FRANSA Milli Futbol Takımı’nın kaptanı Patrice Evra, aralarında, Anelka’nın kadrodan çıkartılmasına neden olan olayın ayrıntılarını basına yansıtan bir “hain” bulunduğunu söyledi. Evra, “Fransa’nın Dünya Kupası kadrosunda bir hain var. Asıl sorun Anelka’dan değil, bilgi sızdıran bu kişiden kaynaklanıyor. Bu kişinin tek amacı da milli takıma zarar vermek” dedi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle