« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Alper ve Alisa’ya alkış

Artistik patinajda buz dansı kısa dansta 4. sırayı alan milli sporcular Alper Uçar ve partneri Alisa Agafonova, yarın serbest dansta yarışacak.

Atilla TÜRKER
SON GÜNCELLEME

25. Dünya Üniversiteler Kış Oyunları’nda (Universiad Erzurum-2011) artistik patinajda buz dansı kısa dansta 4. sırayı alan milli sporcu Alper Uçar ve partneri Alisa Agafonova, yarın serbest dansta yarışacak. Oyunlarda artistik patinaj yarışmaları, THY Buz Pisti’nde dün yapılan buz dansı kısa dans müsabakalarıyla başladı. Alper Uçar ve Alisa Agafonova, teknik 27,50, artistik de 22,08 puan olmak üzere, kısa dansta toplam 49,58 puana ulaştı ve yarışmayı 4. sırada tamamladı.
İlk sırayı Ruslar aldı
Yarışmada ilk 3 sırayı 54,30 puan alan Rus Kristina Gorshkova-Vitali Butikov, 50,21 puana ulaşan İtalyan Lorenza Alessandrini-Simone Vaturi ve 49,89 puan elde eden Büyük Britanyalı Louise Walden-Owen Edwards ikilisi aldı.
Öte yandan Snowboard Paralel Giant Slalom yarışlarında ise kadınlarda Alman Selina Joerg, erkeklerde de Güney Koreli Sang Kyum Kim altın madalya kazanma başarısı gösterdi.

Universiade’da dün ne yaptık

Kategorİ TAKIM                  SKOR
-  Erkekler Curling Türkiye-Norveç 3-7
-  Kadınlar Curling Türiye-Japonya 4-12

Kategorİ     Sporcu           Derece
-  Süper Kombine Slalom İbrahim Yıldırım 58
-  Süper Kombine Slalom Levent Taş 63
-  Süper Kombine Slalom Tuba Daşdemir 34
-  Süper Kombine Slalom İrem Önder 39
-  Süper Kombine Slalom Betül Gül 41
-  Biatlon Nihan Erdiler 33
-  Biatlon Elif Aşkın 37
-  Biatlon Mehtap Baştuğ 38
-  Biatlon Ahmet Üstüntaş 28


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler