« Hürriyet.com.tr
MENÜ

654. Kırkpınar'a 2 bin sporcu katılacak

654. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri, 24-26 Temmuz'da Edirne'de yapılacak.

A.A
SON GÜNCELLEME

Türkiye Güreş Federasyonu Yağlı Güreş Koordinatörü Metin Başdemir, yaptığı açıklamada, bu yılki organizasyona ilginin büyük olacağını söyledi.

Başdemir, 654. Kırkpınar Yağlı Güreşleri'ne yaklaşık 2 bin sporcunun katılacağını belirterek, "Bütün boylarda çok zorlu ve çekişmeli müsabakalar olacak" dedi.

Maçların 14 boyda yapılacağını vurgulayan Metin Başdemir, şunları söyledi:

"Müsabakaların fair-play çerçevesinde geçmesini temenni ediyoruz. Son yıllarda başpehlivanlarımız arasındaki mesafe iyice kapandı. Bu nedenle maçlar korakor geçecek. Başpehlivanlık müsabakalarında çeyrek finale kadar seribaşı uygulaması yapılacak. Kalbinden rahatsız olan güreşsever, Edirne'ye gelmesin."

Başpehivanlık için Fatih Atlı, Recep Kara, İsmail Balaban, Orhan Okulu ve Mehmet Yeşil Yeşil'in rakiplerine göre bir adım önde gözüktüğünü ancak Kırkpınar'ın sürprizlere açık olduğunu vurgulayan Başdemir, 652. Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde başpehlivan olan ancak doping yaptığı gerekçesiyle ceza alan Ali Gürbüz'ün gelecek yıl organizasyona katılabileceğini ifade etti.

Metin Başdemir, müsabakalarda 10 cazgır, 90 meydan ve kule hakemin görev yapacağını kaydederek, "Ayrıca iki ton yağ kullanılacak. Bu yıl seyirci patlaması bekliyoruz. Edirne'de kol bağlayacak tüm pehlivanlara, görev yapacak hakem ve cazgırlara başarılar dilerim" diye konuştu.


CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler