GeriSpor 46 yaşında kemer aldı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

46 yaşında kemer aldı

46 yaşında kemer aldı
refid:15153397 ilişkili resim dosyası

Avusturya'da gerçekleşen Uluslararası Boks Şampiyonası'na katılan 46 yaşındaki Türk Boksör Murat Karabulut bir inanılmazı gerçekleştirdi."

 Bu yıl İkincisi düzenlenen "Nacht der Cahampions 2" organizasyonunda rakibini 3. rauntta nakavt eden Karabulut şampiyonluk kemerinin sahibi oldu.

"TÜRK - KÜRT KARDEŞLİĞİNE ARMAĞAN EDİYORUM"

Dün gece Viyana'nın ünlü Prater Riesenratplatz salonunda düzenlenen ve Dünya Boks Federasyonu gözlemcilerinin de hazır bulunduğu şampiyonada ilerlemiş yaşına rağmen rakibi Juric Grgiç Tomislav'ı nakavt ile yenerek kemerin sahibi olan Murat Karabulut maçtan sonra DHA'ya yaptığı açıklamasında, "Bu kemeri Türk ve Kürt halkının barışı, kardeşliğine, birliğine, beraberliğine ve onuruna alıyorum" dedi.

Karabulut'un Menajeri İsmail Çelik ise, "Murat'a güveniyorduk ve bu güvenimiz boşa çıkmadı" derken, izleyicilerden Hamza Deya, "Bu kemerin Türk-Kürt kardeşliğine ithaf edilmesi bizi gururlandırdı" diye konuştu.

ŞAMPİYONA SÜPRİZ İLE BAŞLADI

Gecenin sürprizi ise geçen yılın şampiyonu Gogi Knezeviç'i Knokaut ile yenen Zoltan Kalogsai'nin galibiyeti oldu. İkinci kemeri kazanan Zoltan, "10 saat yolculuk yaptıktan sonra ringe çıktım ve kazandım" dedi.

Avrupa Şampiyonluk kemerini ise Hubert Lazlo'yu sayıyla yenen Nuri Seferi kazandı. Bayanlar Amatör kemerini ise kazanan olmadı. Çünkü Macar Sadika Najlovic ile Hırvat Ana Marija Marsic müsabakasında her iki boksörün de burunlarında aşırı kanama olduğu gerekçesiyle maç iptal edildi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle