« Hürriyet.com.tr
MENÜ

15. Dünya Atletizm Şampiyonası'nda 100 metre finali yarın koşulacak

Pekin'de en merakla beklenen yarış olan erkekler 100 metrede madalya mücadelesi yarın yaşanacak.

AA
SON GÜNCELLEME

İkinci gün akşam seansında koşulacak erkekler 100 metre yarı final ve final müsabakalarında yıldız atletler piste çıkacak.

Elemelerde 9.83'lük süresiyle genel sıralamada birinciliği elde eden ve yılın en iyi 3. derecesine imza atan ABD'li Justin Gatlin, madalya mücadelesi öncesi rakiplerine gözdağı verdi. İki kez doping cezası aldığı kariyerinde olimpiyat ve dünya şampiyonluğu bulunan Gatlin, 9.74'lük zamanıyla da bu yılın en iyi derecesini elinde bulunduruyor.

15. Dünya Atletizm Şampiyonasında 100 metre finali yarın koşulacak
Dünyanın merakla beklediği soru yarın yanıt bulacak! Dünyanın en hızlısı Bolt mu Gatlin mi?

Performansı merakla beklenen olimpiyat ve dünya şampiyonu Jamaikalı Usain Bolt, elemelerde 9.96'lık derecesiyle zorlanmadan yarı finalin yolunu tuttu. 2008 Olimpiyat Oyunları'nın da düzenlendiği Pekin'de yıldızı parlayan Bolt'un 9.58 saniyeyle Berlin'de geliştirdiği dünya rekoru, 6 yıldır kırılamıyor.

15. Dünya Atletizm Şampiyonasında 100 metre finali yarın koşulacak

PEKİN'DE TÜRK ATLETLER NE YAPTI?

Halil Akkaş şoku!

Pekin'deki dünya şampiyonasında, erkekler 3 bin metrede Türkiye'yi temsil eden Halil Akkaş, tam bir hayal kırıklığı yaşadı. Öte yandan 400 metre engellide Yasmani Copello Escobar ve 100 metrede Jak Ali Harvey'den güzel haberler aldık.

15. Dünya Atletizm Şampiyonasında 100 metre finali yarın koşulacak

MO FARAH 2. KEZ ÜST ÜSTE DÜNYA ŞAMPİYONU

10 bin metre ondan sorulur

Dünya şampiyonasında Büyük Britanyalı Mo Farah, erkekler 10 bin metrede altın madalya kazandı.

Jamaikalı Asafa Powell, 9.95'lik zamanıyla yarı finale kalan favori atletlerden biri oldu. Eski dünya rekortmeni Powell, 9,81 saniyeyle bu yılın en iyi 2. derecesine sahip ismi olarak dikkati çekiyor.

Dünya şampiyonu unvanlı diğer bir atlet ABD'li Tyson Gay ise elemelerde 10.11 saniyeyle adını yarı finale yazdırdı. Kariyerinde 9.69'luk derece bulunan Gay'in adı, ilerleyen yaşına rağmen madalya adayları arasında geçiyor.

Favori atletlerin yanı sıra ABD'li Trayvon Bromell 9.91'lik süresiyle, Fransız Jimmy Vicaut ise 9.92'lik zamanıyla elemelerde Gatlin'in ardından en iyi derecelere imza atan atletler olarak öne çıktı. Kazananın "dünyanın en hızlı insanı" olarak nitelendirildiği erkekler 100 metrede milli atlet Jak Ali Harvey'in de yarışacağı yarı finaller, yarın TSİ 14.10'da başlayacak. Final müsabakası ise TSİ 16.15'de koşulacak.


Bunları da Beğenebilirsiniz