Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

12 Dev Adam toplanıyor

2013 Avrupa Basketbol Şampiyonası Elemeleri'nde mücadele edecek A Milli Takım, hazırlıklar için yarın İstanbul'da toplanacak.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Polat Renaissance Otel'de akşam saatlerinde bir araya gelecek olan A Milli Basketbol Takımı, İstanbul'da çalışma yapmadan, 9 Temmuz Pazartesi günü sabah saatlerinde İtalya'ya gidecek ve hazırlıklarını 20 Temmuz Cuma gününe kadar bu ülkede sürdürecek.

İtalya'da kondisyon ağırlıklı bir kamp dönemi geçirecek olan milliler, 21 Temmuz Cumartesi günü İstanbul'a dönecek ve 23 Temmuz Pazartesi günü de Sofya Turnuvası'na katılmak için Bulgaristan'a gidecek.

Bulgaristan'daki turnuvada ev sahibi ülkenin yanı sıra Polonya ve Ukrayna ile karşı karşıya gelecek “12 Dev Adam”, 27 Temmuz'da İstanbul'a dönecek. Buradaki kamp çalışmaların ardından 2 Ağustos'ta başlayacak Adidas İstanbul Cup'a katılacak milliler, turnuvada Almanya, Finlandiya ve İran ile karşı karşıya gelecek.

İstanbul'daki turnuvanın ardından Belgrad Turnuvası'na katılmak için 7 Ağustos'ta Sırbistan'a hareket edecek A Milli Takım, Macaristan, Sırbistan ve Slovenya maçlarını oynayacak.

Milli takım, elemeler öncesi son hazırlık turnuvasını Almanya'da oynayacak. Almanya'nın ev sahipliğinde 11 Ağustos'ta başlayacak Süper Cup'ta bu ülkenin yanı sıra Finlandiya ve Polonya ile karşılaşacak milliler, böylece hazırlık maçlarını tamamlayacak.

Süper Cup'ın ardından 13 Ağustos'ta İstanbul'a gelecek milliler, 16 Ağustos'ta hazırlıklarını tamamlayıp, elemelerdeki ilk maçını oynamak üzere Ankara'ya hareket edecek.

-Eleme grubundaki maç programı-

A Milli Basketbol Takımı, 2013 Avrupa Şampiyonası Elemeleri'ndeki ilk maçını 18 Ağustos'ta Belarus ile yapacak.
Millilerin elemelerdeki maç programı şöyle:
18 Ağustos: Türkiye-Belarus
21 Ağustos: İtalya-Türkiye
24 Ağustos: Türkiye-Portekiz
27 Ağustos: Çek Cumhuriyeti-Türkiye
2 Eylül: Belarus-Türkiye
5 Eylül: Türkiye-İtalya
8 Eylül: Portekiz-Türkiye
11 Eylül: Türkiye-Çek Cumhuriyeti

-Aday kadro-

2013 Avrupa Şampiyonası Elemeleri'nde mücadele edecek A Milli Takım'ın 19 kişilik aday kadrosunda şu oyuncular yer alıyor:
Cenk Akyol, Doğuş Balbay, Dusan Cantekin, Osman Gökhan Şirin, Sinan Güler, İbrahim Yıldırım, İzzet Türkyılmaz, Barış Hersek, Serhat Çetin, Emir Preldzic, Ender Arslan, Furkan Aldemir, Göksenin Köksal, Sertaç Şanlı, Can Maksim Mutaf, Birkan Batuk, İlkan Karaman, Semih Erden, Enes Kanter.

Bunları da Beğenebilirsiniz