« Hürriyet.com.tr
MENÜ

10 numara buluşma

Forma alacak parası olmadığı için inşaatta çalıştığı yeleğin arkasına ’10 Sneijder’ yazan Sezgin Doğangüzel, dün Türk Telekom Arena’daydı. Wesley Sneijder, ısınmaya çıktığında tribündeki Doğangüzel’le bir araya geldi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

TÜRKİYE, Sezgin Doğangüzel’i sosyal medya aracılığıyla tanıdı... Gönül verdiği Galatasaray’ın formasını alacak parası olmadığı için inşaatta çalıştığı yeleğin arkasına ’10 Sneijder’ yazan Doğangüzel, dün Türk Telekom Arena’daydı. Ankara’dan, Galatasaray Kulübü’nün davetlisi olarak gelen ve hayatında ilk kez uçağa binen sarı kırmızılı taraftar, Osmanlıspor maçını tribünden takip etti.
Wesley Sneijder de, Osmanlıspor karşılaşması için ısınmaya çıkmadan önce Sezgin Doğangüzel’in yanına gitti.

EN BÜYÜK İSTEĞİ OKUMAK

TÜM arkadaşları sahanın yolunu tutarken Sneijder, Ankara’dan gelen inşaat işçisi Sezgin’in yanına gidip kendisine 10 numaralı imzalı formasını hediye etti. Galatasaraylı üst düzey bir yönetici ise, Doğangüzel’e locasını açtı. Aynı yönetici, günlük 40 Lira yevmiyeye çalışan inşaat işçisi Sezgin Doğangüzel’in sezon boyu her maça gitmesi için seyahat masraflarını da karşılayacak.
İsmi locaya kayıt ettirilen Sezgin, YGS sınavlarında puanı özel üniversiteleri tuttuğu için yeniden sınava girmek ve kurs parası biriktirmek adına çalıştığını söyledi. Sarı kırmızılı taraftar, en büyük isteğinin eğitim hayatını sürdürmek olduğunu
söyledi.

HÂLÂ ŞAŞKINIM

SNEIJDER ile tanışma fırsatı yakalayan inşaat işçisi Sezgin Doğangüzel, “Galatasaray forması kutsal. Formaya harcayacak param yoktu. Para bulsam onunla forma değil, maç bileti alırdım zaten. Bir gün çay molasındaydım. Aklıma geldi Türkiye’nin en büyük futbolcusu Sneijder diye. Valla hâlâ şaşkınım eller titriyor” dedi. Sezgin’in annesi, “Sneijder’in ayaklarının üşümemesi için patik ördüm” diye konuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler