Gaziantep Basketbol Başantrenörü Tutku Açık: "Avrupa serüvenimiz kısa sürdü, üzgünüz..."

Güncelleme Tarihi:

Oluşturulma Tarihi: Mart 16, 2023 14:36

Gaziantep Basketbol Başantrenörü Tutku Açık, Avrupa serüvenimiz kısa sürdü. Ben çok umutluydum. Çok iyi bir grafik yakalamıştık. Avrupa'da en fazla galibiyet alan takımdık. Ama şartlar buraya getirdi. Üzgünüz dedi.

Haberin Devamı

FIBA Avrupa Kupası çeyrek final rövanş maçında Gaziantep Basketbol, Polonya ekibi Anwil'e 91-75 mağlup olarak kupaya veda etti. Karşılaşmanın ardından açıklamalarda bulunan Gaziantep Basketbol Başantrenörü Tutku Açık, çok üzgün olduklarını dile getirerek, Önümüz, yolumuz çok açıktı. Fakat maalesef kaybettik. Çok sebep sayabilirim. Bir kere üst düzey bir mücadele gösterdik. Bu, 13'üncü günde oynadığımız 4'üncü maçımız. Verdiğimiz bir aylık ara dolayısıyla fiziksel düşüş oldu. Bu çocuklar robot değil. Antrenmansız bir şekilde yaklaşık bir ay sonra 4 maç oynadılar. Açıkçası çok ümitliydim. Bugün rakibimiz çok yüzdeli ve doğru basketbol oynadı. Takımımızda henüz bu seviyelerde oynamamış, buraları görmemiş oyuncular var. Bu maçlar, panik halinde hareket etmemeniz, daha akıllı oynamanız gereken maçlar. Maçın başında biraz acele ettik diye konuştu.

Haberin Devamı


ARTIK LİGE KONSANTRE OLACAĞIZ
Kahramanmaraş merkezli meydana gelen depremlerden Gaziantep'in ağır bir şekilde etkilendiğini dile getiren Tutku Açık, Sonuçtan bağımsız biz burada başka bir şeyin mücadelesini veriyoruz. Gaziantep ismi duyulduğunda deprem bölgesinde yaşayan insanlarımız hep hatırlanacak. Biz bunu hatırlatma derdindeyiz. Oradaki insanlar, evlerine, işlerine, aşlarına kavuşana kadar mutlaka depremi unutmamamız lazım. Şimdi artık lige konsantre olacağız. Avrupa serüvenimiz kısa sürdü. Ben çok umutluydum. Çok iyi bir grafik yakalamıştık. Avrupa'da en fazla galibiyet alan takımdık. Ama şartlar buraya getirdi. Üzgünüz. ifadelerini kullandı.

BAKMADAN GEÇME!