Sultanlar çeyrek finalde (Belçika 0-3 Türkiye)

Güncelleme Tarihi:

Sultanlar çeyrek finalde (Belçika 0-3 Türkiye)
Oluşturulma Tarihi: Eylül 29, 2015 08:21

Avrupa Şampiyonası'nda fırtına gibi bir oyun sergileyen A Milli Kadın Voleybol Takımımız, Azerbaycan ve Macaristan'ın ardından, ev sahibi Belçika'yı da 3-0 yenerek çeyrek finale çıktı.

Haberin Devamı

Belçika: 0 - Türkiye: 3

Salon: Lotto Arena
Hakemler: Stefano Cesare (İtalya), Susane Maria Rodriguez Jativa (İspanya)
Belçika: Leys, Hecke, Aelbrecht, Dirickx, Vandesteene, Courtois (Heyrman, Cianci, Grobelna, Gestel, de Vyever)
Türkiye: Gözde Kırdar, Kübra Akman, Polen Uslupehlivan, Naz Akyol Aydemir, Neriman Özsoy, Gizem Karadayı (Eda Dündar Erdem, Hande Baladin, Güldeniz Önal)
Setler: 18-25, 17-25, 16-25
Süre: 82 dakika (28, 27, 27)

Sultanlar çeyrek finalde (Belçika 0-3 Türkiye)

A Milli Kadın Voleybol Takımı, Avrupa Voleybol Konfederasyonu (CEV) tarafından düzenlenen Kadınlar Avrupa Şampiyonası B Grubu son maçında Belçika'yı 3-0 yenerek, çeyrek finale yükseldi.

Türkiye, Hollanda ve Belçika'nın ev sahipliğinde 29'uncusu gerçekleştirilen turnuvanın üçüncü maçında ev sahibi ekiple Anvers kentinde karşılaştı.

Mücadelenin ilk setine tutuk başlayan Türkiye, bir ara 6-3 yenik duruma düşmesine rağmen Polen'in etkili servisleri sonrası kazandığı sayılarla ilk teknik molaya 8-7 önde girdi. Moladan sonra da üstünlüğünü sürdüren milliler, Polen ve Kübra'nın başarılı savunmalarının yanı sıra Neriman ve Gözde'nin sayılarıyla ikinci teknik molaya 16-12'lik üstünlükle gitti. Setin kalan bölümlerinde istediği oyunu sahaya yansıtan ve Naz ile Eda'nın başarılı savunmalarıyla Belçika'yı durdurmayı başaran "Filenin Sultanları", ilk seti 25-18 kazandı.

Haberin Devamı

Sultanlar çeyrek finalde (Belçika 0-3 Türkiye)

GÖZDE VE KÜBRA BLOKTA ÇOK BAŞARILIYDI
Milliler ikinci sete de iyi başladı. Türkiye bu setin ilk bölümünde bireysel hatalara karşın özellikle Neriman, Kübra ve Eda'nın sayılarıyla ilk teknik molayı 8-7 önde tamamladı. Belçika'nın moladan sonra aldığı sayılarla farkı kapatmaya çalışmasına karşın Türkiye, Neriman, Naz ve Eda'nın sayılarıyla ikinci teknik molayı 16-11 önde tamamladı. Molanın ardından Gözde ve Kübra'nın etkili blokları ve sayılarıyla farkı iyice açan milliler, ikinci seti de 25-17 kazanarak maçta 2-0 önce geçti.

Haberin Devamı

Sultanlar çeyrek finalde (Belçika 0-3 Türkiye)

SON SET DAHA KOLAY GEÇTİ
Maçın son setinin ilk bölümüne de hızlı başlayan Türkiye, Neriman ve Kübra'nın başarılı oyunu sonunda aldığı sayılarla ilk teknik molayı 8-2 önde bitirdi. Neriman, Eda ve Kübra'nın sayılarıyla bu sette farkı koruyan Türkiye, ikinci teknik molaya ise 16-7 üstün girdi. Etkili oyununu maçın son bölümlerine de taşıyan Türkiye, Neriman, Polen, Eda ve Naz'ın sayılarıyla son seti 25-16, maçı ise 3-0 kazandı.

Ev sahibi Belçika'yı yenerek B Grubu'nu lider tamamlayan Türkiye, çeyrek finale yükseldi.

Ay-yıldızlı ekip, çeyrek finalde D Grubu'nun üçüncüsü Almanya ve B Grubu'nun üçüncüsü Macaristan arasında oynanacak play-off maçının galibiyle 1 Ekim Perşembe günü Belçika'nın Anvers kentinde karşılaşacak.

BAKMADAN GEÇME!