Veliefendi’de yeni yarış sezonu başladı

Güncelleme Tarihi:

Veliefendi’de yeni yarış sezonu başladı
Oluşturulma Tarihi: Nisan 17, 2024 19:02

İstanbul Veliefendi Hipodromu'nda İlkbahar - Yaz yarış sezonunun startı 17 Nisan Çarşamba günü verildi.

Haberin Devamı

3 yaşlı safkan Arap taylarının katılım gösterdiği sezonun açılış koşusunu, Cengiz Deniz'in sahibi olduğu Kocaefe isimli safkan, jokeyi Ali Yıldız idaresinde kazandı. Kır erkek tay, kariyerinin de ilk startında galibiyetle tanışmış oldu.

Yarışın ardından düzenlenen törende, kazanan safkanın sahibine ödülünü Türkiye Yarış Atı Yetiştiricileri ve Sahipleri Derneği Başkanı Turgay Kop takdim etti.

Günün önemli yarışları…

İngiliz taylarının geleneksel mücadelelerinden Orhan Meker Serbest Handikapı ve Ergin Talay Koşusu da sezonun ilk yarış gününde çim pistte gerçekleşti.

Orhan Meker Koşusu’nu Emrah Agun’un sahibi olduğu Dragon Flames, jokeyi Ayhan Kurşun’la kazanırken, Emrah Agun’a ödülünü merhum Orhan Meker’in yeğeni Aziz Gorbon takdim etti.

Ergin Talay Koşusu’nda ise Deniz Kurtel’e ait Blue Sunset isimli tay, günün başarılı jokeyi Ayhan Kurşun’la galibiyete uzandı. Koşu sonrası yapılan törende, kazanan safkanın sahibi adına N. Arif Kurtel’e kupasını, Türkiye Jokey Kulübü Asli Üyesi Can N. Güven verdi.

İstanbul’da 17 Kasım’a kadar sürecek olan yarış sezonunda Çarşamba, Cuma ve Pazar günleri olmak üzere toplam 93 yarış günü gerçekleşecek. Türk at yarışçılığının derbisi Gazi Koşusu ise 30 Haziran Pazar günü koşulacak.

Haberin Devamı

Veliefendi’de yeni yarış sezonu başladı

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!