Super Bowl nedir? Super Bowl 2019 sona erdi!

Güncelleme Tarihi:

Super Bowl nedir Super Bowl 2019 sona erdi
Oluşturulma Tarihi: Şubat 04, 2019 07:36

Super Bowl, Amerika Birleşik Devletleri'nde her sene düzenlenen büyük çaplı bir etkinliktir. National Football League (NFL) ya da Türkçe anlamıyla Amerikan Futbol Ligi'nin şampiyonluk maçı niteliği taşıyan Super Bowl, 2019 yılında 53. kez düzenlenmiştir. İşte, Super Bowl hakkında bazı bilgiler

Haberin Devamı

Super Bowl, 2019 yılında da heyecan dolu anları sporseverlerle buluşturdu.  New England Patriots ve Los Angeles Rams'i karşı karşıya getiren mücadeleyi, 13-3'lük üstünlükle Patriots kazandı.

Pazarı pazartesiye bağlayan gece TSİ 02.30'da ABD'nin Georgia eyaletinin Atlanta kentinde bulunan 71 bin kapasiteli Mercedes-Benz Stadyumu'nda oynanan Super Bowl 2019 mücadelesinde Los Angeles Rams ve New England Patriots takımları karşı karşıya geldi.

DEVASA REKLAM GELİRİ ELDE EDİLDİ

Bu yıl gerçekleştirilen mücadeleyi canlı yayınlayan CBS kanalı, yaklaşık 4 saat canlı yayınladığı etkinlik boyunca gösterdiği 30 saniyelik her reklam için 5,1 ila 5,3 milyon dolar arasında ücret talep etti.

Geçen sene Super Bowl'u yayımlayan NBC kanalının 30 saniyelik her reklam için ortalama 5,24 milyon dolar aldığı ve etkinlikten elde ettiği toplam reklam gelirinin 414 milyon dolara ulaştığı belirtiliyor.

 

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!