A Milli Takım 2022 Dünya Kupası'na nasıl gider? Norveç - Letonya sonrası Türkiye basamak atladı! Puan durumu, tüm ihtimaller...

Güncelleme Tarihi:

A Milli Takım 2022 Dünya Kupasına nasıl gider Norveç - Letonya sonrası Türkiye basamak atladı Puan durumu, tüm ihtimaller...
Oluşturulma Tarihi: Kasım 14, 2021 10:26

Cebelitarık'ı 6-0 mağlup eden A Milli Futbol Takımı 2022 Dünya Kupası ihtimalini son maça bıraktı. Cebelitarık galibiyeti ile puanını 18'e yükselten milliler, Letonya'yla 0-0 berabere kalarak puanını 18 yapan Norveç ile puanlarını eşitledi ve genel averajda da rakibini 1 farkla geçti. 16 Kasım'da Karadağ'la deplasmanda karşılaşacak olan milliler, alınacak sonuçlara göre grup lideri olarak direkt Dünya Kupası'na da gidebilir, play-off dahi oynayamadan elemelere veda da edebilir. İşte son maçlar öncesi gruptaki puan durumu ve tüm ihtimaller...

Haberin Devamı

2022 Dünya Kupası Avrupa Elemeleri C Grubu'nda A Milli Futbol Takımı, konuk ettiği Cebelitarık'ı 6-0 gibi farklı bir skorla mağlup ederken Norveç'in sahasında Letonya ile 0-0 berabere kalmasının ardından grupta ikinci sıraya yükseldi ve play-off iddiasını artırdı.

MİLLİ TAKIM, DÜNYA KUPASI'NA NASIL GİDER?

Cebelitarık galibiyeti ile puanını 18'e yükselten milliler, Letonya'yla 0-0 berabere kalarak puanını 18 yapan Norveç ile puanlarını eşitledi ve genel averajda da rakibini 1 farkla geçti.

Hollanda'nın Karadağ deplasmanında 2-2 berabere kalmasıyla son maçlar öncesi grupta işler iyice kızışmış durumda.

Gruptaki son maçında A Milli Futbol Takımı, Karadağ ile deplasmanda karşılaşacak. Hollanda ise Norveç'i sahasında konuk edecek. Bu iki kritik karşılaşmada alınacak sonuçlara göre milliler direkt olarak Dünya Kupası'na da gidebilir, 3. olarak elemelere veda da edebilir... 

Haberin Devamı

G GRUBU'NDA KALAN MAÇLAR

16 Kasım saat 22.45

Hollanda - Norveç

Karadağ - Türkiye

PUAN DURUMU

1) Hollanda - 20 puan 
2) Türkiye - 18 puan
3) Norveç - 18 puan
4) Karadağ - 12 puan 
5) Letonya - 6 puan
6) Cebelitarık 0 puan

KARADAĞ'DA BERABERLİK VE MAĞLUBİYET BİLE YETEBİLİR!

Son maçta deplasmanda Karadağ ile karşılaşacak millilere, Hollanda-Norveç maçının skoruna göre beraberlik ve mağlubiyet bile yeterli olabilir.

Eğer Hollanda ile Norveç berabere kalırsa, Karadağ'dan millilerin alacağı 1 puan da play-off vizesini getirecek.

Hollanda Norveç'i mağlup ederse, milliler Karadağ'dan daha az fark yiyerek mağlup olsa da play-off'lara kalan taraf olacak.

DİREKT DÜNYA KUPASI'NA GİDEBİLİRİZ!

Hollanda'nın deplasmanda Karadağ ile 2-2 berabere kalmasının ardından Türkiye, direkt olarak Dünya Kupası'na katılabilir!

Eğer milliler Karadağ'ı, Norveç de Hollanda'yı aynı gol farkıyla mağlup ederse, Türkiye grupta liderlik koltuğuna oturarak Katar vizesi alacak.

AVERAJIN ÖNEMİ

Son maçlarda millilerin 2. olması için gerçekleşecek en iyi senaryo, Türkiye'nin Karadağ'ı, Hollanda'nın da Norveç'i mağlup etmesi ya da berabere kalması olacak. Cebelitarık'ı 6 farkla yenerek genel averajda Norveç'in üzerine çıkan milliler, son maçta Karadağ'ı bir farkla yenerse, Norveç'in Türkiye'nin üstüne çıkması için Hollanda'yı en az 3 farkla yenmesi gerekecek.

Haberin Devamı

Eğer puan eşitliği sonrası genel averajda Norveç önde olursa, play-off bileti Norveç'in olacak.

 

DÜNYA KUPASI'NA GİDİŞ YOLU...

2022 Dünya Kupası Avrupa Elemeleri'nde 10 grupta mücadele eden 55 takımdan 13'ü, maçların ardından 2022 Dünya Kupası'na katılma şansı elde edecek.

Gruplarını lider tamamlayan takımların doğrudan katılacağı FIFA Dünya Kupası'na katılacak diğer 3 takım ise play-off turu maçlarının ardından belli olacak.

10 grup ikincisi ve UEFA Uluslar Ligi'nde Dünya Kupası vizesi alamayan en iyi dereceye sahip iki takımın katılacağı play-off turu maçlarının ardından Avrupa Elemeleri son bulacak.

Tek maç eleme usulüyle oynanacak 12 takımlı play-off maçlarının ardından Dünya Kupası'na katılacak diğer 3 ülke de belli olacak.

BAKMADAN GEÇME!