Konyaspor, Galatasaray maçı sonrasında PFDK'nın verdiği ceza için Tahkim Kurulu'na başvuruyor!

Güncelleme Tarihi:

Konyaspor, Galatasaray maçı sonrasında PFDKnın verdiği ceza için Tahkim Kuruluna başvuruyor
Oluşturulma Tarihi: Mart 24, 2023 11:13

Konyaspor, Galatasaray maçının ardından PFDK'nın verdiği cezaya itiraz ederek Tahkim Kurulu'na başvuru yapacağını duyurdu.

Haberin Devamı

Süper Lig ekiplerinden Konyaspor, Galatasaray maçının ardından PFDK'nın verdiği cezaya itiraz ederek Tahkim Kurulu'na başvuru yapacağını açıkladı.

İŞTE O AÇIKLAMA

Türkiye Futbol Federasyonu Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK)’nun, kulübümüze vermiş olduğu toplamda 612 Bin 500 TL para cezasını şaşkınlıkla öğrenmiş bulunuyoruz.

Spor Toto Süper Lig'in 26. haftasında evimizde galibiyetimizle sonuçlanan Galatasaray maçı ardından kulübümüze kesilen! bu cezanın adalet ve hakkaniyet duygusundan uzak olduğu aşikardır. Üst seviyede saha ve seyirci olayının yaşanmadığı müsabakanın ardından kesilen! cezalara anlam veremediğimizi ve bu kesilen! cezalar ile Anadolu kulüplerine yapılmak istenen sindirme politikalarını kamuoyunun takdirine bırakıyoruz.

Kulüp olarak kesinlikle kabul etmediğimiz PFDK'nın cezalarına karşı ivedilikle harekete geçtiğimizi, Büyük Konyaspor Taraftarı’nın bilmesini isteriz. Haklı gerekçelerimiz ile birlikte 24 Mart Cuma günü Tahkim Kurulu’na gerekli savunmamızı sunacağız.

Haberin Devamı

Konyaspor'umuzun üstün menfaatleri doğrultusunda haklı mücadelemizi her platformda sonuna kadar sürdüreceğimizden kimsenin şüphesi olmasın.

KONYASPOR KULÜBÜ

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!