Kadın basketbolunun Stephen Curry'si Chelsea Gray: Çukurova ile en iyisi olmak istiyorum

Güncelleme Tarihi:

Kadın basketbolunun Stephen Currysi Chelsea Gray: Çukurova ile en iyisi olmak istiyorum
Oluşturulma Tarihi: Aralık 07, 2022 12:18

Kadın Basketbolu'nda dünyanın en iyilerinden kabul edilen, geçtiğimiz yıl WNBA'de MVP (En değerli oyuncu) ve Dünya Kupası final maçının yıldızı seçilen Chelsea Gray, kariyerindeki tek eksiğin Euroleague kupası olduğunu söyledi, "Çukurova'ya dönüş nedenim, bu eksiği de tamamlamak" dedi

Haberin Devamı

Çukurova Basketbol, 'kadın basketbolunun Stephen Curry'si' WNBA Şampiyonu Las Vegas Aces'in MVP ödüllü yıldızı, ABD Milli Takımı'nın Çin'i devirerek altın madalya kazandığı Dünya Kupası final maçının en değerli oyuncusu, 4 kez WNBA All Star maçında forma giymiş Chelsea Gray'i kadrosuna katarak, yarıştığı tüm kulvarlardaki şampiyonluk yarışında şansını artırırken, süper yıldız da hedefinin Euroleague şampiyonluğu olduğunu açıkladı.

30 yaşında ve 1.80 m. boyundaki yıldız oyuncu yeniden Mersin'e dönüp Çukurova Basketbol fırması giymenin kendisini mutlu hissettirdiğini söylerken, "Yuvama dönmüş gibiyim. Hava koşulları da doğduğum yer alan California ile benzeşiyor. Tabii ki zamanla daha da alışacağım ama geçiş sürecinde de daha önce de burada bulunmuş olmanın avantajını da yaşaşağım" diye konuştu.

Haberin Devamı

Serdar Başkan çok iddialı

Çukurova Basketbol Kulübü'nün bir oyuncuya ihtiyacı olacağı her türlü imkanı sunduğunu vurgulayan Gray, "Mükemmel bir tesiste çalışıyoruz, günümüzü burada çok rahat geçirebiliyoruz. Çok net söyleyebilirim ki, daha önce böyle bir tesiste çalışma imkanım olmamıştı. Şampiyonluklar yaşamak, kupalar kazanmak isteyen bir ekiple birlikteyim. Buraya tekrar dönme kararı da bu nedenle benim için çok kolay oldu. Böyle bir tesisi yapan, bu takım için bu kadar büyük hedefler koyan Başkan Serdar Çevirgen'i çok iyi tanıyorum. Onun ne kadar hırslı iddialı olduğunu biliyorum. Başarıyı çok istiyor. Ben de bunu çok istiyorum. Emre Coach ile de yaz boyunca birçok kez görüştük, konuştuk. Onlardan teklif gelince hemen kabul ettim. Tek hedefimiz Mersin'e şampiyonluklar getirmek. Bunun için sonuna kadar çalışacağız" ifadelerini kullandı.

Kadın basketbolunun Stephen Currysi Chelsea Gray: Çukurova ile en iyisi olmak istiyorum

Bu oyunu seviyorum

Basketbolu çok seviyorum. Bu oyun sayesinde hiç mümkün olmayacağını düşündüğüm birçok fırsata ulaştım. Sevdiğim oyunu oynayabiliyorum ve bununla para kazanıyorum. Dünyayı dolaşma ve her çeşit insanla tanışma imkanı bulabiliyorum. Dünyayı tanıma, kendimi şekillendirme şansını basketbol ile bulduğumu söyleyebilirim.

Haberin Devamı

En iyisi olmalıyım

Dünyanın en iyi point guardı olmak istiyorum. Bunun için çalışıyorum. Bulunduğum takımlara kupa kazandırmak, şampiyonluklar yaşatmak, bana güvenenlere bu destekleri için teşekkür etmek istiyorum.

Taraftar da etkiliydi

Çukurova Basketbol tercihimde taraftarın da çok etkili olduğunu söyleyebilirim. Takıma olan ilgileri hep aklıldaydı. Yeniden onlarla birlikte olmak için sabırsızlanıyorum. Onlar için oynayacağız, bunu bilsinler istiyorum.

Bulgur pilavı ve tavuk

Maçlardan önce müzik dinlemeyi seviyorum. Bazen motive edici, bazen de rahatlatıcı müzikleri seçiyorum. O anki durumuma göre değişiyor. Maç dışında ise Mersin güzel bir şehir. Bazen sinemeya gidiyorum, bazen limanda oturuyorum, bazen AVM'yi tercih edip kahve içiyorum. Türk yemeklerini de seviyorum. Özellikle bulgur pilavı ve tavuk favori yemeklerim. Ama dünya mutfağına da ilgim var. Suşiyi de çok severim.

Haberin Devamı

Yine sporcu olurdum

Basketbolcu olmasaydım yine sporun içinde bir mesleğim olurdu diye düşünüyorum. Çocukken, Avrupa futbolu da oynuyordum. Hareketi seviyorum. Basketbolda örnek aldığım isimler de tabii ki oldu. Magic Johnson, Allen Iverson ve Ticha Penicheiro benim takip ettiğim, örnek aldığım oyunculardı. Onların da etkisiyle basketbolda karar kıldım ve bu tercihimden ötürü çok mutluyum.

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!