Galatasaray, TFF'yi istifaya davet etti! "Tarihin en kötü TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi..."

Güncelleme Tarihi:

Galatasaray, TFFyi istifaya davet etti Tarihin en kötü TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi...
Oluşturulma Tarihi: Şubat 24, 2024 23:19

Galatasaray Kulübü, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi'yi istifaya davet etti.

Haberin Devamı

Galatasaray Kulübü, Trendyol Süper Lig'in 27. haftasında bu akşam Fenerbahçe - Kasımpaşa maçının ardından sarı-lacivertli takımın kazandığı penaltıya tepki göstermişti.

Fenerbahçe'nin Kasımpaşa'yı 2-1 mağlup ettiği maçın ardından sert bir açıklama yayımlayan Galatasaray Kulübü, TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi'yi istifaya davet etti.

Sarı kırmızılı kulüpten yapılan açıklamada, "Tarihin en kötü TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi’nin tüm kurullarıyla birlikte derhal istifa etmesini bekliyoruz..." ifadeleri kullanıldı.

Sarı-kırmızı kulüp ardından sert bir açıklama yayımlayarak, "Her türlü tehdide boyun eğen, adaletten yana zerre tavır koymayıp koltuğunu kaybetmemek için kendi kaygılarının esiri olup, toplumun bölünmesine neden olan, korkularından dolayı bir takımı şampiyon yapıp mevkisini sağlama almaya çalışan, yapılan bütün adaletsizliklere, popülizme ve sosyal medya terörüne karşı sessizliğe bürünen, hiçbir konuda dirayet gösteremeyen, kendi yönetim kurulu üyelerine, hakemlerine dahi sahip çıkamayan, aldığı/alamadığı kararlarla Türk futbolunu sorunlar yumağı haline getiren, tarihin en kötü TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi'nin tüm kurullarıyla birlikte derhal istifa etmesini bekliyoruz" ifadelerini kullandı.

Haberin Devamı

Galatasaray, TFFyi istifaya davet etti Tarihin en kötü TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi...

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!