Fenerbahçe Alagöz Başantrenörü Valerie Garnier: "Mükemmel bir sezon..."

Güncelleme Tarihi:

Fenerbahçe Alagöz Başantrenörü Valerie Garnier: Mükemmel bir sezon...
Oluşturulma Tarihi: Nisan 19, 2024 15:37

Sezonu FIBA Süper Kupa, Türkiye Kupası, EuroLeague Kadınlar ve Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi şampiyonluğu olmak üzere 4 kupayla tamamlayan Fenerbahçe Alagöz Holding Kadın Basketbol Takımı, düzenlenen medya gününde basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Haberin Devamı

Sezon başlamadan yaşanan başantrenör değişikliğinin ardından Marina Maljkovic’in yerine takımın başına getirilen Valerie Garnier, takımı kendisi kurmamasına rağmen sezonun her bölümünde birlikte hareket ettiklerini vurgulayarak, “Aslında çok kısa bir süre vardı önümüzde hem birbirimizi tanıma hem de takımı olabildiğince yüksek noktaya getirmek için. Adım adım gittik. Bu noktada hep beraber hareket ettik. Burada bir takım vardı ve bu takımı ben kurmamıştım. Dolayısıyla hedefler doğrultusunda hep beraber çalıştık. Çok iyi bir takımımız vardı. Hedeflere ulaşmak için takım halinde hareket etmemiz gerektiğini söyledik. Takıma da hakkını vermek lazım. Hiçbir zaman onları ekstra motive etmeme gerek kalmadı” ifadelerini kullandı.

“BURAYA SADECE KAZANMAK İÇİN GELİRSİNİZ”

Haberin Devamı

2018-2019 sezonunda Fenerbahçe’de başantrenörlük görevi yapmasının bu sezon başında kendisine yardımcı olduğunu ifade eden tecrübeli başantrenör, “Bu durum biraz yardımcı oldu. Yeri geldiğinde tanıdık yüzlerle karşılaştım. Fenerbahçe dokusunu biliyordum. Buraya gelirken nereye geldiğinizin farkında olmanız gerekiyor. Buraya sadece kazanmak için gelirsiniz. Fenerbahçe çok büyük bir aile, buraya tekrardan geldiğimde kimse beni unutmamıştı. Aslında ben aileme geri katılmış gibi oldum” şeklinde konuştu.

“KULÜP KARİYERİNDE BU BENİM EN ÖZEL SEZONUM”

Kendisi adına çok özel bir sezon olduğunu aktaran Garnier, “Kulüp kariyerinde bu benim en özel sezonum. Gerçekten çok nadir olur tüm kupaları kazanmak. Bir antrenör sezona başlarken bütün alanlarda şampiyonluk hedefler. Bu şampiyonluklar gerçekleştiğinde de uyandığımızda gerçek mi diye kontrol ederiz. Hala o anın akışındayız. Belki biraz daha vakte ihtiyacımız var her şeyi tam anlamıyla idrak etmek için” diye konuştu.

Gelecek sezonun kendileri adına zor geçeceğini aktaran Valerie Garnier, “Fenerbahçe’deyseniz bu başarıları tekrardan kazanmanın bilincindesinizdir. Zor bir sezon olacak. Tek başımıza değiliz, ciddi rakiplerimiz var” dedi. 

Haberin Devamı

Beşiktaş Boa Kadın Basketbol Takımı’nın EuroCup’ta final oynaması, EuroLeague Dörtlü Final organizasyonunda iki Türk takımının yer almasının Türkiye’nin Avrupa’da en iyi liglerden birine sahip olduğunun işareti olduğunu belirten Garnier, gelecek sezonki kadro yapılanmasıyla ilgili olarak ise, “Böyle bir sezon geçirdikten sonra devamlılığı tercih etmek gerekiyor tabii ki bazı değişiklikler yaparak” açıklamasında bulundu.

BAKMADAN GEÇME!