Beşiktaş'tan Xavier Munford'un 21 günlük cezasına tepki!

Güncelleme Tarihi:

Beşiktaştan Xavier Munfordun 21 günlük cezasına tepki
Oluşturulma Tarihi: Mart 11, 2024 16:48

Beşiktaş Emlakjet, kanında uyuşturucu madde tespit edilen Hapoel Tel Aviv oyuncusu Xavier Munford'un aldığı cezaya tepki gösterdi.

Haberin Devamı

Beşiktaş Emlakjet, kanında uyuşturucu madde tespit edilen Hapoel Tel Aviv oyuncusu Xavier Munford'un sadece '21 gün' ceza almasına tepki gösterdi.

Siyah beyazlı kulüpten yapılan açıklama şöyle;

"BKT EuroCup çeyrek finalindeki rakibimiz Hapoel Tel Aviv’in basketbolcusu Xavier Munford’un, uyuşturucu madde kullanımından dolayı İsrail Basketbol Federasyonu tarafından eşi benzeri görülmemiş bir şekilde 21 gün müsabakalardan uzaklaştırma cezası aldığını şaşkınlıkla öğrenmiş bulunmaktayız.

Sporun ruhuyla bağdaşmayan bu tip bir eyleme uygulanan yaptırımın, Kulübümüz ile gerçekleşecek müsabakadan birkaç gün önce ve emsallerine göre oldukça düşük olacak şekilde 21 gün olarak açıklanması kabul edilemez bir durumdur. Açıklanan bu ceza, sporun ruhuna aykırı olan bu tür davranışların caydırıcılığına gölge düşürmekte ve söz konusu davranışların önünü açabilecek bir durumu doğurmaktadır.

Haberin Devamı

Ayrıca; Hapoel Tel Aviv başantrenörünün bir röportajında numunenin Aralık ayında alındığını söylemesi ama sonuçların Şubat ayında açıklanması konuyla ilgili soru işaretlerini artırmaktadır.

FIBA ve Euroleague kurullarının söz konusu durumla ilgili daha önceki emsalleri de göz önünde bulundurarak hakkaniyetli bir karar vereceklerini umuyoruz. Konunun sonuna kadar takipçisi olacağımızı ve her türlü yasal hakkımızı kullanacağımızı belirtmek isteriz."

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!