Beşiktaş'ta Şenol Güneş'ten play-off ve Cenk Tosun açıklaması

Güncelleme Tarihi:

Beşiktaşta Şenol Güneşten play-off ve Cenk Tosun açıklaması
Oluşturulma Tarihi: Mart 08, 2023 17:34

Beşiktaş teknik direktörü Şenol Güneş, akşam antrenmanı öncesi gündemdeki konullar hakkında basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Haberin Devamı

Şenol Güneş'in açıklamaları şu şekilde:

3 tane kötü maç geçirdik. Arkasından bizi sevindiren gelişme Ankaragücü maçında oldu. O maçta oynadığımız son 3 maçın toplamından daha fazla gol pozisyonuna girdik. "Bunlar olumlu şeyler. Sonuç zor da gelse bunlar artılarımızdı. Takım doğru yolda ilerliyor. Fiziksel, zihinsel ve psikolojik önem de var. Fiziksel olarak yükselişimiz var. Takımın iyi oyuncu eksikliği var. Bu bağlamda arayışlarımız var. Şu anda takımın bulunduğu konumdan memnun değiliz.

Play-off ve puan ekleme tartışmaları...

Play-off, puan silmek, puan kazandırmak... Bunlar daha önceden planlanan olaylardır. Sezon içinde yapılan her iş hatadır. Ama olağanüstü bir durum olduğu için saygıyla karşılıyoruz. Ama ister 1 sene, ister 3 sene önceden karar alınsın, ortak karar alınması lazım. Ortak kararla alındığı zaman, herkesin mutabık olması gerekmez. Fikirlerin dinlenip doğrusunun alınması lazımdı. Ne karar alınırsa saygı duyarız.

Haberin Devamı

Cenk Tosun gidiyor mu?

Bu konulara yönetim karar verir. Resmi olarak bilmiyorum ama Cenk bizim oyuncumuz. Kalmak istediğini biliyorum, kulübün de tutmak istediğini biliyorum. Ben de aynı şeyi söylüyorum. Diğer konular teferruat. Ama olağanüstü bir durum varsa o zaman konuşulacak bir şey yok. Şu anda bunların konuşulmasını doğru bulmuyorum. Transfer çok ciddi boyuttaysa konuşulur. Cenk'i de, kulübü de mağdur etmeyiz. Her ikisi iyi niyetliyse bir noktada buluşurlar.

NKoudou'nun geleceği...

Nkoudou antrenmana çıkar ama daha çok takımın dışında kalacak. Geriden gelip yarışa dahil olursa olumsuz bakmayız. Sezon sonunda aramızda olmayacak gibi görünüyor.

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!