Beşiktaş Kulübü Başkan Adayı Serdal Adalı: Şifo Mehmet futbolun başında olacak

Güncelleme Tarihi:

Beşiktaş Kulübü Başkan Adayı Serdal Adalı: Şifo Mehmet futbolun başında olacak
Oluşturulma Tarihi: Kasım 21, 2023 22:58

Beşiktaş Kulübü Başkan Adayı Serdal Adalı, seçim resepsiyonunda kongre üyeleri ve taraftarlar bir araya geldi. Serdal Adalı, Adana’da düzenlendiği seçim resepsiyonunda, ”Cumhuriyetimizin 100. yılında Beşiktaş'ın başkanı olarak gelme şerefini yaşamak istiyorum. Umarım ki 4 Aralık sabahı bambaşka bir Beşiktaş’la uyanacağız” dedi.

Haberin Devamı

Beşiktaş Kulübü Başkan Adayı Serdal Adalı, Adana’da bir otelde seçim resepsiyonu düzenledi. Adalı, resepsiyonda kongre üyeleri ve taraftarlar bir araya geldi. Beşiktaş Kulübü Başkan Adayı Serdal Adalı, “Bizler büyüklerimizden şunu öğrendik. Bir yola çıkacaksak bir işe niyet edip başlayacaksak önce baba ocağımızın duasını alırız. Büyük sevdamız Beşiktaş'ın zirve yürüyüşünü başlatmak üzere memleketimde bulunmaktan büyük gurur duyuyorum. Arkadaşlar, bana gelen mesajlar, istekler Beşiktaş için elimizi taşın altına koymamızı gerektirdi. Bugün burada bu sebeple de bu inançla bulunuyoruz. İçinde bulunduğumuz bu zor günlerde hayal satmadan gerçekçi hedeflerle ilerlemek zorundayız. Bu nedenle plan ve projelerimizi keskin bir şekilde kısa ve ortalık orta vadeli olarak ayırdık. Bu doğrultuda çok net olarak söylemek isterim ki önümüzdeki 1,5 sene içinde en büyük ve en öncelikli projemiz futbol takımını ayağa kaldırmaktır. Unutmayın ki bugün gündemde seçim varsa ilk nedeni futbol takımımızın durumudur. Bildiğiniz gibi Sergen hocamızla üç kupalı tarihi bir sezon yaşadık. Bu başarının üzerine şampiyonluklara ambargo koymamız gerekiyordu ama maalesef sonraki senelerde bu başarılara bir türlü ulaşamadık. Çok erken kırılmalar yaşadık. Hoca değişiklikleri, transferler Avrupa'daki başarısızlıklar hepimizi çok üzdü. Biliyorsunuz efsanemiz Şifo Mehmet futbolun başında olacak. Rıza hocamızla da birlikte futbol takımımızı ayağa kaldıracağız. Takımın kalitesini yükselteceğiz. Bize çok fazla transfer konuşuyor diyorlar. Ben şimdi sizlere soruyorum. Beşiktaş'ımızın mevcut kadrosunda transfere ihtiyacı yok mu? Rakiplerimiz ligde ve Avrupa'da iyi sonuçlar alırken bizim buna hakkımız yok mu? Rakip takım formalı çocuklar, yıldız oyuncuların, futbolcuların isimlerini bağırırken bizim çocuklarımızın bunlara hakkı yok mu?” dedi.

Haberin Devamı

“KOLTUK DÜZENİNİ DEĞİŞTİREREK KAPASİTEYİ 52 BİNE ÇIKARACAĞIZ”

Sportif başarı marka değerinin yükselmesi için ilk ve en önemli etken olduğunu vurgulayan Adalı, ”Sportif başarı Beşiktaş için gelir yükseltecek en büyük projedir. Kısa vadeli planlarımızı ne kadar hızlı gerçekleştirebilirsek orta vadeli planlarımızı da bir o kadar çabuk yürürüz. Sportif başarı demek stat gelirleri, puan gelirleri, Avrupa gelirleri, sponsorluklar, ürün satışları ve transfer gelirleri demektir. Söylediğim gibi kısa vadeli ikinci hedefimiz doğru iletişim kurmaktır. Beşiktaş'ımız bu konuda rakiplerinin gerisinde kalmış durumdadır. Marka değerinin yükselmesi, ancak profesyonelce yapılan iletişim çalışmalarıyla ve kampanyalarla desteklenirse mümkün olabilir. Camiamızı ancak bu şekilde bütünleştirebiliriz. Değerli arkadaşlarım, stadımızla ilgili olarak bir süredir mimar arkadaşlarımızla görüşüyoruz. Size öyle hayali projelerden bahsetmeyeceğiz. Biz koltuk düzeninin değiştirilmesiyle kapasitemizi 52 bine çıkaracağız. Misafir takım tribününü de alt ve üst olmak olarak üzeri ikiye bölüp rakip takım taraftarlarının ses düzenini ikiye bölmek istiyoruz. Akatlar tesislerimizle de ilgili çok güzel bir projemiz var. Bunu hayata geçirebilmek üzere bu hafta içinde önemli bir grupla sponsorluk görüşmelerimiz olacak. Bununla ilgili olarak da gerekli açıklamaları da en kısa zamanda yapacağım. Kartal yuvası organizasyonumuzu yeniden yapılandıracağız. Ürün çeşitliliği ve tedarik sorunlarını ortadan kaldıracağız. Mağaza sahiplerinin ihtiyaçlarını en ön plana alacağız, online satış kanalları karşısında mağdur etmeyeceğiz” diye konuştu.

 

Haberin Devamı

“EZELİ RAKİPLERİMİZDEN BİRİ EUROLEAGUE KUPASINI GETİRDİYSE BİZİM DE HEDEFİMİZ BUNU BAŞARMAK OLMALI”

Beşiktaş basketbol takımının bu sezon geçen sezona göre daha iyi performans sergilediğini ifade eden Adalı, ”Gidişattan memnunuz. Üzerine koyarak gideceğiz. Ezeli rakiplerimizden biri ülkemize Euroleague kupasını getirdiyse bizim de hedefimiz bunu başarmak olmalı. Bu sezona iddialı başlayan kadın basketbol takımımızla ligde kalmayı, play-off'ları değil şampiyonlukları kupaları zorlayacak” dedi.

"UMARIM Kİ 4 ARALIK SABAHI BAMBAŞKA BİR BEŞİKTAŞ’LA UYANACAĞIZ"

Adalı son olarak, "Siz değerli hemşehrilerim konuşmamın sonunda seslenmek isterim. Sizlerin teveccühleri ve desteğiyle kendi şehrime ve bölgeme cumhuriyetimizin yüzüncü yılında Beşiktaş'ın başkanı olarak gelme şerefini yaşamak istiyorum. Umarım ki 4 Aralık sabahı bambaşka bir Beşiktaş’la uyanacağız. Kazanan Beşiktaş olacak” sözlerine yer verdi.

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!