Rize'ye 50, Derbiye 100

Güncelleme Tarihi:

Rizeye 50, Derbiye 100
Oluşturulma Tarihi: Nisan 09, 2016 01:27

Özbek, UEFA’dan alınan cezanın ardından sarı kırmızılı takımın Avrupa Kupaları’ndan 2 yıl uzak kalmaması adına fedakarlık yaptı. Paralar, galibiyetler halinde oyuncuların hesabına hemen yatacak.

Haberin Devamı

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, sarı kırmızılı takımın Avrupa bileti için önemli bir fedakarlığa imza attı. Ligde 8. sıraya gerileyen Galatasaray’da Başkan Özbek, UEFA’dan alınan cezanın ardından sarı kırmızılı takımın Avrupa Kupaları’ndan 2 yıl uzak kalmaması adına kesenin ağzını açtı. Çaykur Rizespor ve Fenerbahçe derbisi galibiyetleri için özel prim ödenmesi kararı alındı ve rakam da belirlendi. Sarı kırmızılı futbolcular Çaykur Rizespor’u yenerse 50, Fenerbahçe’yi dize getirirse 100 bin liranın sahibi olacak.

MÜJDEYi DÜN ALDILAR

Ligde son galibiyetini 5 hafta önce Trabzonspor karşısında alan Galatasaray’da bu karar dünkü antrenman öncesinde açıklandı. Sürpriz karara göre Çaykur Rizespor maçında alınacak galibiyet için oyuncuların hesabına hemen 50’şer bin lira yatırılacak. Fenerbahçe derbisinin ödülü ise ikiye katlandı. TT Arena’da çarşamba akşamı soyunma odasına galibiyet halinde dönecek olan futbolcular 100 bin lirayı da cebe indirecek. Bu para da ertesi sabah yani perşembe günü oyuncuların hesabına yatırılacak. İki maçta alınacak galibiyet, puan cetvelinde de Galatasaray’ı zirveye biraz daha yaklaştıracak.

Haberin Devamı

YENİDEN CHEDJOU

Galatasaray Teknik Direktörü Jan Olde Riekerink, Eskişehir maçında tel tel dökülen iki futbolcusunu kulübeye çekecek. Hollandalı teknik adam, Rizespor karşısında Donk ve Rodriguez’e ilk 11’deyer vermeyecek. Donk’un yerine stoperde Semih’in yanında Hakan Balta, orta sahada ise Bilal’in yanında Chedjou’ya görev verilmesi bekleniyor.

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!