Mersin Giray Bulak ile imzaladı

Güncelleme Tarihi:

Mersin Giray Bulak ile imzaladı
Oluşturulma Tarihi: Aralık 20, 2012 15:07

Spor Toto Süper Lig takımlarından Mersin İdmanyurdu, teknik direktör arayışları kapsamında Trabzonspor'un Genel Menajeri Giray Bulak ile 1.5 yıllık sözleşme imzaladı.

Kulüp Başkanı Ali Kahramanlı, Radison Blue Otel'de düzenlenen imza töreninde yaptığı konuşmada, teknik direktör Nurullah Sağlam ile yollarını ayırdıklarını hatırlatarak, takıma çok önemli katkıları olan Sağlam'a teşekkür etti.

Ayrılığın ardından takımın başına getirebilecekleri 3 isim belirlediklerini ifade eden Kahramanlı, “Bu isimler arasında Giray Bulak birinci sıradaydı. Diğer 2 arkadaşlarımızla birkaç kez telefonla görüşmem oldu. Onun dışında görüşmedik. Giray hocamızla İstanbul'da buluştuk” dedi.

Kahramanlı, Bulak'ın Mersin'i ve Mersin İdmanyurdu'nu çok sevdiğini dile getirerek, şöyle konuştu: “Bizim teklifimizi ve şartlarımızı kabul ettiği için hocamıza teşekkür ederim. Hocamızla Mersin İdmanyurdu ile ilgili neler yapabileceğimizi de konuştuk. Tesisler, altyapı, gelecek veya gidecek oyuncularla ilgili her şeyi konuştuk. Dün akşam itibariyle Mersin'e gelen hocamız, artık takımımızın başında. Hocamızla Mersin'de çok güzel işlere imza atacağımıza inanıyorum.”

Teknik Direktör Giray Bulak ise Trabzonspor'dan müsaade alarak Mersin'e geldiğini, hep birlikte başarılı olmaya çalışacaklarını söyledi.

“Kardeşim ve meslektaşım” diye nitelendirdiği Nurullah Sağlam'a bundan sonraki yaşamında başarılar dileyen Bulak, “Sağlam, takımı çok önemli bir yerden alıp çok önemli yerlere taşımış. Bunda basının da çok önemli destekleri olmuş. Umarım aynı desteği bana da sağlarsınız” dedi.

Takımı daha iyi yerlere taşımak istediğini bildiren Bulak, “Tabi ki, bugün itibariyle takımın bulunduğu yer bize göre değil. El birliği içerisinde takımı daha iyi yerlere taşıyabileceğimize inanıyorum” diye konuştu.

Bulak, devre arasında takıma takviye düşünüp düşünmediği yönündeki soruya da, “Tabi ki tüm hocalar geldiklerinde takımı irdeler. Nerelerde sorun olduğu belirlenir. Biz de aşağı yukarı bir belirleme yaptık. Bugün ve pazar günü yapılacak 2 maçı izleyeceğim. Kimlerle neler yapabileceğimizi, hangi yerlere neler yapılması gerektiğini göreceğiz. Zaten daha önceden aşağı yukarı bildiğimiz bir kadro” yanıtını verdi.

-“Trabzonspor size kırgın mı?”-

Beraberinde gelen teknik heyet kadrosunu da tanıtan Bulak, gazetelerde hakkında çıkan haberlere ilişkin bir basın mensubunun “Trabzonspor size kırgın mı?” şeklindeki sorusunu, şöyle yanıtladı: “Trabzon ile hiçbir sorun yaşamadım. Asbaşkanımız, Şenol hocamız ve bazı yönetim kurulu arkadaşlarımızla görüştüm. Sadece başkanımızla görüşemedim. Ona da bugün telefon açacağım. Çünkü yoğun bir iş temposu var. Bizim, değil Trabzonspor hiçbir kulüple kırgınlığımız olmaz, olamaz. Çünkü bizler profesyoneliz. Bizler, spor ve futbol camiasının emekçileriyiz. Dolayısıyla bizim kırgınlık yaşamak gibi bir lüksümüz yoktur. Kaldı ki, orası da bizim evimizdir. Şimdi yeni evimiz de burası oldu. İnsanın evinde kırgınlık olmaz.”

Bulak, “Mersin İdmanyurdu'nun içinde bulunduğu konum itibariyle, teklifi kabul etmesinin kendisini zorlayıp zorlamadığı” yönündeki soruya “İlk zorluğu şurada yaşadım. Neticede benim Trabzonspor'da 3 yıllık mukavelem vardı. Onun çözümü olmadan görüşmem doğru olmazdı. Bunun anlatımı benim için zordu. Burda bir zorluk yaşadım. Takımın konumu sizin de malumunuz. Dolayısıyla daha fazla puan almış bir takımla daha az puan almış takım arasında çok fark var. Ama ben her zaman savaşçı kimliğimle öne çıkmış birisiyim. Onun için mevcut durum çok da ürkütücü değil. Şehri ve takımı biliyorum. İnşallah başarılı olacağız” yanıtını verdi.

Ligdeki ve kupadaki hedeflerini de açıklayan Bulak, şöyle devam etti: “Mersin İdmanyurdu'nun öncelikle bu sezonu iyi bir yerde bitirmesi lazım. Kupanın birçok takım için çok da önemli olmadığını düşünüyorum. Eğer çok daha korunaklı bir yerde olsaydık, kupa için farklı şeyler söyleyebilirdik. Ama hem kadronuzu koruyacaksınız, hem pozisyonunuzu daha iyi yerlere taşıyacaksınız, hem de yaptığınız işlerden sonuç alacaksınız. Bunlar kolay şeyler değil. Hele ki ağır kış şartlarını da eklediğimiz zaman. Elimizde geniş bir kadro var. Mesela Mersin İdmanyurdu, Gençlerbirliği maçında ligde oynamayan birçok oyuncusuyla oynadı ve başarılı oldu. Biz bunu başarabilecek güçteyiz. Kadroda rotasyon olduğu zaman, görev alan arkadaşlar çok daha iyi şeyler yapabiliyor. Biz kupada ve ligde iyi şeyler yapmaya çalışacağız.”

-Nobre'nin transfer iddiaları-

Bulak, Nobre'nin transfer edileceği yönündeki haberlere ilişkin de, “Nobre iddiaları sadece şimdi gündeme gelmedi. Böyle haberleri hep okuyup, takip ettim. Nobre Mersin'e geldiğinden beri her takımla anlaşıyormuş gibi yazılıp çizildi. Özellikle öndeki takımlar santrfor mevkisinde eksiklik hissedildiğinde Nobre'nin adı geçiyor. Ama Nobre Mersin İdmanyurdu'nun oyuncusu. Nobre bizim çok çok önemli bir oyuncumuzdur. Dolayısıyla kimse önemli oyuncusundan ayrılmak istemez” diye konuştu.

Devre arasında Trabzonspor'un yanı sıra birçok takımla temasa geçebileceklerine işaret eden Bulak, şu an 28-29 kişilik bir kadrolarının
olduğunu, buna 5-6 transfer daha düşünüldüğü zaman kadrolarının 33-34'e

çıkacağını, oysa kendisinin 24 kişilik bir kadroyla çalışmayı planladığını, bu yüzden takımdan ayrılması gerekecek bazı oyuncuların olabileceğini kaydetti.
Bulak, konuşmasının ardından kendisini 1,5 yıllığına kırmızı-lacivertli kulübe bağlayan sözleşmeye imza attı.
Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!