GeriFutbol Mehmet Atalay'ın kalbi 2 kez durmuş
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Mehmet Atalay'ın kalbi 2 kez durmuş

Mehmet Atalay'ın kalbi 2 kez durmuş
refid:28702390 ilişkili resim dosyası

Dün gece evinde geçirdiği rahatsızlık sonucu hastaneye kaldırılan eski Basın İlan Kurumu Genel Müdürü ve Gençlik ve Spor Genel Müdürü Mehmet Atalay'ın hastanede 2 kez kalbinin durduğu ve tedavisine yoğun bakımda devam edildiği açıklandı.

Acıbadem Üniversitesi Atakent Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. Ersin Erek, eski Basın İlan Kurumu Genel Müdürü ve eski Gençlik ve Spor Genel Müdürü Mehmet Atalay'a 5 damar koroner baypas ameliyatı yapıldığını belirterek, Atalay'ın tedavisinin yoğun bakım ünitesinde devam ettiğini bildirdi.

Erek, yaptığı yazılı açıklamada, Atalay'ın dün akşam 2 saat devam eden şiddetli göğüs ağrısı şikayetiyle hastanelerinin acil servis ünitesine başvurduğunu hatırlattı.

"5 DAMAR KORONER BAYPAS AMELİYATI YAPILDI"
Kalp krizi geçirmekte olduğu tespit edilen Atalay'ın hemen anjiyografi laboratuvarına alındığını belirten Erek, şu bilgileri verdi:

"Bu sırada bir kez acil serviste, bir kez de anjiyo laboratuvarında olmak üzere 2 kez kalbi durmuş ve elektroşok verilerek çalıştırılmıştır. Koroner anjiyografisinde, kalpteki 3 ana damardan 2'sinin tamamen tıkalı olduğu, diğerinin ise kritik derecede darlık gösterdiği tespit edilmiştir. Koroner anjiyografi sırasında kalp ritmi bloklanmış ve geçici kalp pili ile müdahale edilmiştir. Bu bulgular ışığında acil koroner baypas ameliyatı kararı alınmıştır. Ameliyata 01.00'de alınan hastamıza, 5 damar koroner baypas ameliyatı yapılmıştır. Ameliyatı sorunsuz geçen hastamızın şu anda kalp cerrahisi yoğun bakım ünitesinde takibine devam edilmektedir."

False