Korkusuz Korkak ne zaman çekildi? Korkusuz Korkak filminin oyuncuları kimdir?

Güncelleme Tarihi:

Korkusuz Korkak ne zaman çekildi Korkusuz Korkak filminin oyuncuları kimdir
Oluşturulma Tarihi: Mayıs 28, 2020 12:21

Türk sinemasının komedi ustası Kemal Sunal'ın başrolde yer aldığı Korkusuz Korkak filmi, televizyon ekranlarında yayınlandığında sinemaseverlerin ilgisini çekmeye devam ediyor. Bir şirkette memur olarak çalışan ve geçim sıkıntısı çeken Mülayim'in başından geçen olayların anlatıldığı filmde, Kemal Sunal'ın yanı sıra pek çok usta isim rol alıyor. Peki, Korkusuz Korkak ne zaman çekildi? Korkusuz Korkak filminin oyuncuları kimdir?

Haberin Devamı

Yönetmenliğini Natuk Baytan'ın üstlendiği Korkusuz Korkak 1979 yılında yayınlandı. Kemal Sunal'ın da canlandırdığı 'Bombacı Mülayim' karakteri ile bugün bile gülerek hatırlanan film, oyuncu kadrosu kadar konusu ile de ilgi çekiyor. İşte, Korkusuz Korkak filmi hakkında merak edilenler...

FİLMİN GENEL KONUSU

Bir şirkette memur olarak çalışan Mülayim'in sıradan bir hayatı vardır. Ancak onun bu sıradan hayatı, bir gün hastaneye tahlil yaptırmak için gitmesiyle bambaşka bir hal alır. Kendisini gayet sağlıklı hisseden Mülayim, doktorun kendisine altı aylık ömrünün kaldığını söylemesiyle büyük bir yıkıma uğrar.

Hiçbir tedavi imkanının olmadığını öğrenen Mülayim, o andan itibaren kalan günlerini korkusuz bir şekilde yaşamaya başlar. Hayatta artık yapacak hiçbir şeyi kalmayan Mülayim, öleceği günü beklemekten sıkılınca çareyi kendisini öldürmek için bir kiralık katil tutmakta bulur. Ne şekilde ölmek istediğini kiralık katile anlatarak onunla anlaşan Mülayim, bu sırada hayatının ikinci şoku ile karşı karşıya kalır.

Haberin Devamı

Tahlil sonuçlarında bir yanlışlık olduğunu ve son derece sağlıklı olduğunu öğrenen Mülayim, bu sefer canını kiralık katilden korumak zorunda kalır.

OYUNCU KADROSU

Korkusuz Korkak filminin başrollerinde Kemal Sunal, Ayşin Atav, Turgut Özatay, Nejat Gürçen, Hikmet Taşdemir, Ajlan Aktuğ, Zeki Alpan, Yadigar Ejder yer almaktadır. İşte, filmin tam oyuncu kadrosu;

Kemal Sunal (Mülayim Sert)
Turgut Özatay (Ayı Abbas)
Ayşin Atav (Sevil)
Nejat Gürçen (Patron)
Zafer Önen (Müdür)
Hikmet Taşdemir (Gaddar Kerim)
Rıza Pekkutsal (Memur)
Belkıs Dilligil (Melek)
Hakkı Kıvanç (Hakkı)
Aynur Akkum (Esin)
Renan Fosforoğlu (Doktor)
Muhteşem Durukan (Sansar Selim)
Zeki Alpan (Nuri Amca)
Muzaffer Nebioğlu (Mehtap)
Yavuz Şeker (Amorti Kazım)
Kamer Sadık (Mülayim Ters)
Remziye Fırtına (Bedia Hanım)
Yadigar Ejder (Tetikçi)
Yaşar Şener (Basın)
Ajlan Aktuğ (Topal Hüsnü)
Orhan Çoban (Kör Hamza)
Süheyl Eğriboz (Mahalleli)
Yusuf Çağatay (Mahalleli)
Celal Yonat (Arap)
Zeki Tüney (Ayı Abbas'ın Adamı)
Erdoğan Seren (Ayı Abbas'ın Adamı)
Kadir Kök (Gerzek Hamdi)

BAKMADAN GEÇME!