'İçerdekiler' filminin çekimleri tamamlandı

Güncelleme Tarihi:

İçerdekiler  filminin çekimleri tamamlandı
Oluşturulma Tarihi: Temmuz 27, 2017 17:23

Başrollerini Caner Cindoruk, Settar Tanrıöğen ve Gizem Soysaldı’nın paylaştığı, yönetmenliğini ve senaristliğini Hüseyin Karabey’in üstlendiği ‘İçerdekiler’ filminin çekimleri tamamlandı.

Haberin Devamı

Türk edebiyatının  yazar ve şairlerinden Melih Cevdet Anday’ın 1965 yılında kaleme aldığı 2 perdeden oluşan ‘İçerdekiler' oyununun beyaz perdeye uyarlandığı filmin hazırlıkları yönetmen Hüseyin Karabey tarafından 7 yılda tamamlanırken, çekimleri ise  Beykoz Kundura Fabrikası’nda büyük bir titizlikle hazırlanan mekanlarda gerçekleşti. 

İçerdekiler  filminin çekimleri tamamlandı

Hem Oynadılar Hem Yapımcısı Oldular

 Yapımını filmin oyuncuları Gizem Soysaldı, Caner Cindoruk ve filmin yönetmeni Hüseyin Karabey üstlendiği ‘İçerdekiler’in ön hazırlıkları ile birlikte toplam 7 haftada tamamlandı. Filmde darbe döneminde mevcut iktidarın söylemine karşı bir bildiri dağıttığı gerekçesiyle gözaltına alınan bir öğretmeni canlandırırken, Settar Tanrıöğen ise sorgularıyla ünlü Siyasi Şube Komiserini, Gizem Soysaldı ise bir anda hiç beklemediği bir durumla karşılaşan Baldız karakterine hayat veriyor.

Haberin Devamı

İçerdekiler  filminin çekimleri tamamlandı

 Filmin konusu

Bir öğretmen, darbe döneminde mevcut iktidarın söylemine karşı bir bildiri dağıttığı gerekçesiyle gözaltına alınır ve tutuklama kararı olmaksızın siyasi şube başkomiseri tarafından 185 gün boyunca baskı altında sorgulanır. Eşiyle görüşme şansını yakaladığında, karşısına çıkan baldızı olunca, psikolojik boyuta geçilir. İzleyici, kimin hangi durumda haklı ya da haksız olabileceğini sorgulamaya başlar.

BAKMADAN GEÇME!