Gülen Gözler filmi nerede çekildi, oyuncuları kimler? Yeşilçam’ın efsane filmi Gülen Gözler bu akşam TV'de

Güncelleme Tarihi:

Gülen Gözler filmi nerede çekildi, oyuncuları kimler Yeşilçam’ın efsane filmi Gülen Gözler bu akşam TVde
Oluşturulma Tarihi: Eylül 04, 2022 16:46

Gülen Gözler filmi oyuncuları ve konusu merak ediliyor. Show TV yayın akışında bu akşam Gülen Gözler filmi de yer alıyor. Film saat 21:45’te başlayacak. Peki, Gülen Gözler filmi nerede çekildi, oyuncuları kimler?

Haberin Devamı

Gülen Gözler filmi bu akşam televizyon ekranlarında yayınlanacak. Yönetmen koltuğunda Ertem Eğilmez’in yer aldığı film İstanbul’un Yeşilköy ilçesinde çekilmiştir. Film 1977 yılında yayınlanmıştır.

GÜLEN GÖZLER FİLMİ OYUNCULARI

Filmin oyuncuları arasında Adile Naşit, Münir Özkul, Müjde Ar, Şener Şen, Ayşen Gruda, Şevket Altuğ, Halit Akçatepe gibi isimler bulunuyor.

GÜLEN GÖZLER FİLMİ KONUSU

Karısı Nezaket ve beş yetişkin kızı ile İstanbul'da yaşayan Yaşar Usta, kalabalık ailesinin geçimini kıt kanaat sağlamaktadır. Cimriliği ve hilekarlığı ile zengin olmuş eski arkadaşı Yunus'un inşaatları için doğramacılık yapmaktadır. Yaşar Usta, Büyük kızı Fikret'e âşık olan pilot Vecihi sürekli olarak kapısını aşındırsa da kızını vermemekte direnir. Hikmet ise marangozhane çıraklarının gözdesidir. En düşkün olduğu kızı İsmet, Yunus'un oğlu Temel ile evlenir; fakat Temel, babası tarafından evlatlıktan reddedilir. Annesi Nezaket'in gözdesi olan Nedret ise ablası gibi sevdiği gençle evlenmek ister; ama sevgilisi henüz Üniversite öğrencisidir. Yaşar Usta'nın evliliğe karşı çıkmasını engellemek için bu genci ona zengin bir mühendis olarak tanıtırlar.

BAKMADAN GEÇME!